Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van egy 18w-os neonnak...

Pendulum92 kérdése:

Ha van egy 18w-os neonnak való felszerelésem fénycső nélkül, át lehet alakítani 15w-osra? (tetőbe)

Figyelt kérdés

Van egy kiselejtezett 18w-os fénycső-felszerelés fénycső nélkül(előtét, tok stb.), de sajnos a 18w-os fénycső 60 cm hosszú, ami nem férne be a tetőmbe. A kérdésem az, hogy ezekből feltudok-e használni bármit egy 15w-os fénycsőhöz? Bővíteni akarom a világítást, és csak 45cm-es cső fér bele.


Elnézést, ha hülye kérdés, de nem értek az elektronikához.



2013. máj. 6. 11:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
ezt ide gondoltad irni?
2013. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nálam működik a 18 Wattos cső a 25 Wattos felszereléssel:

[link]


Ebben is nagyobb cső volt, asszem 75 centis, és egy világítótáblából szereltem ki az egészet. Aztán rövidebbre csináltam és egy 60 centis csövet raktam bele.


Kevésbé melegszik mint a többi, amelyiknek a saját méretű foglalata, vagy fénycső előtétje van.

2013. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. máj. 6. 14:22
 4/24 anonim ***** válasza:
18 W-ig használható a felszerelésed,tehát 15 W-os simán mukodhet vele.
2013. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nálam is nagyobb 1X36W előtétek vannak, és 18-24W csöveket hajtanak. "Demente" a fej ebbe a témába, én jártam úgy hogy sylvania cső az istennek nem akart megindulni hagyományos neongyújtós verzióval csak elektronikus előtéttel, az osram, sera, tungsram meg ment a neongyújtóssal.

Most már mindenhol elektronikus előtét van, de régen volt ilyen problémám a neongyújtós verzióval.

2013. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Igen. Ha elektronikus ballasztot,(gyújtót) használsz, akkor ja. Lényegében sokkal nagyobb az esély rá hogy megindul vele, mint a hagyományos kapcsolással. Gondolom az világos hogy közelebb kel raknod a foglalatokat :D

Viccet félre ha gondolod, (vagy ha nem) megcsinálom ezt a cégnél holnap, ugyanis ezt még sosem próbáltam, és nem is hallottam hogy valaki próbálta volna. Tapasztalatokat megírom.

2013. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 YourDestiny ***** válasza:
Működhet erősebb előtéttel, de nem ajánlott. Nem véletlenül gyártanak 15 Wattos előtétet is. A fénycső élettartama megrövidül, valószínűsítem, hogy a fényereje is nagyobb tempóban fog kopni, ezenkívül az erősebb előtétből következően jelentkezni fog a tipikus fénycső széleken lévő fekete elszíneződés.
2013. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ez a 3 wattnyi többlet ekkora gonddal járna?
2013. máj. 8. 15:33
 9/24 YourDestiny ***** válasza:
Egy év alatt nem fogja megenni a csövedet, ne aggódj. Én eleve azon véleményen vagyok, aki szerint pazarlás évente csövet cserélni, ezért írom, amit írok. Ha te ragaszkodsz a cserélgetéshez, teljesen mindegy az a 3 Watt, egy év alatt nem oszt nem szoroz. Persze nagyobb eltérés már számítana. Anno én 36 Wattos lámpával hajtottam egy 24 Wattos kompaktot, hát az szépen befeketedett, meg veszített is a lumenből, bár hozzáteszem kínai cső volt.
2013. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
12 watt többlet azért elég sok... Mind1, köszi, szerintem bevállalom, egy 15 wattos cső az 1-2 ezer forintjával nem nagy tétel, még ha 1-2 év után le is kell cserélni. Ha veszt is az erejéből sem lenne baj, mivel eléggé árnyéktűrö növényeket tartok, amik a mostani 15 wattosom alatt is eléldegélnek, ez már pluszba lesz nekik.
2013. máj. 8. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!