Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az h nem működnek...

Miért van az h nem működnek tegnap óta a elektronikai eszközök a szobamban?

Figyelt kérdés
Ma reggel jöttem haza és azt vettem észre h semmi sem működik a szobamban. Az egész lakásban minden működik,csak az én szobámban nem,a lámpám kivételével :s. Megnéztem a biztosítékokat és csak az egyik van lekapcsola de azt nem tudom felkapcsolni. Kiéghetett? Mit kezdjek vele?
2014. okt. 13. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha olvadóbiztosító, akkor ki kell cserélni (ugyanolyan értékre). Ha automata biztosító, akkor csak fel kell kapcsolni az adott körhöz tartozó kapcsolót. Ha ez nem sikerül, akkor vélhetően zárlat van a körben, azaz valamelyik fogyasztó zárlatos, ezért ugrik mindig vissza a kapcsoló. Húzz ki a szobádban mindent a fali konnektorokból és így próbáld visszakapcsolni az automatát.
2014. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Automata biztosítonk van. Mindent kihúztam a konnektorbol,de meg így sem engedi visszakapcsolni :(
2014. okt. 13. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ugyanarra a körre van kötve a lakás valamely másik helyiségének a konnektora is, amit még nem ellenőriztél? (Vagy ne adj isten, valamelyik helyiség - pl wc - világítása.. a villanyszerelők nagy mágusok..)

Esetleg magában valamelyik aljzatban van a zárlat, vagy a fali vezetékben?.. Bár elég nagy ampereknek kell folyni, hogy ott átolvadjon a szigetelés..

Ha nem enged visszakapcsolni, akkor valahol túláram van..

2014. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miskolcon tudok segíteni ha kell.
2014. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megvan a gond forrása, tesóm tegnap vasalt és mikor kihúzta a konnektorból a vasalót szikrázni kezdet és kiégethette a biztosítékot... Köszönöm a segítséget,de apum holnap érkezik és remélhetőleg megtudja csinálni,meg a barátom is délután megnézi. Szerencsére mindketten villanyszerelőnek tanultak :)
2014. okt. 13. 12:47
 6/6 anonim ***** válasza:
No eztet most nem érteni.. a kismegszakító általában nem szokott kiégni.. hmm..
2014. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!