Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem sikerült akkus...

Miért nem sikerült akkus fúrómat úgy megcsinálni, hogy működjön hálózatról is (Több lent)?

Figyelt kérdés
Adott egy akkus Bosch (PSR 14,4V Ve-2) fúró/csavarozó. Az egyik akkumulátor tönkrement így hát gondoltam megcsinálom hálózatról működtethetőre. Szétkaptam az akksit kibeleztem, csak egy pozitívom meg egy negatívom maradt amit egy dugós aljzaton keresztül kivezettem. Van egy AC/DC Output: DC 12 V 250 mA -es adaptorom amit rákötöttem. Multiméterrel megmértem kb 15 V-ot ad le így hát beletettem egy 1,2 Ohm-os ellenállást. De valamiért nem működik. Csak bugó hangot ad a csavarozó ha próbálom elindítani. Mi lehet a baja? /Az adapter előtt egy 12 V-os 800mAh-s akksival kipróbáltam tökéletesen működött./

2014. okt. 13. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Mert a tápod iszonyat gyenge hozzá.

Ahhoz a bizponyos géphez egy 12V 30 amperes tápegység kéne.

Igen, 30 A. AZ akkuból is felvesz ennyit, ha egy kis terhelést kap. Ahhoz, hogy egyáltalán megforgassa a motor a gépet, 1-2 A áram kell.

Ilyen kis játék-tápokkal nem fog soha működni.

2014. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még egy kérdésem lenne. Ha a fent említett 12V 800mAh-s akksit rákötném (amivel működött) és arra rákötném az adapteremet (gyárilag ennek az akksinak a töltője) akkor úgy már működő képes lesz? Mivel az akkumulátor töltés alatt lesz, a gépnek meg lesz elég A. (Vagy így hamar tönkremenne ez a gyenge akksi?)
2014. okt. 13. 20:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon hamar tönkremenne. A NiMH (és régebben NiCd) akkuknak a halála az, ha folyamatos gyenge töltés mellett ki-kisütögetik, de csak kicsit. Azt szeretik, ha viszonylag nagy árammal vannak töltve automatikusan lekapcsoló töltővel, és utána merítik őket, és a teljes kimerülésig használják. Minden NiMH akkus marketingduma ellenére a NiMH akkunál is van memória-effektus, csak nem olyan erős, mint a NiCd akkuknál. (Memória effektus: többszöri részleges kisütés, és feltöltés után már csak annyi kapacitása marad, amennyit kiszedegettek belőle, "emlékszik rá" hogy mekkora hányada volt használva a kapacitásának. Ebből az állapotból csak többszöri formázó töltés-kisütés ciklussal lehet kihozni.)
2014. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Először is ahogy megválaszolták, a kipróbált táp harmatgyenge volt. Másodszor beletettél egy ellenállást, aminek van egy adott teljesítményküszöbe. Ha az meghaladod, akkor melegszik és vagy kiég, vagy ha bírja, akkor megnő az ellenállása. Ilyen áramokat nem ellenállással, potméterrel, vagy mezei tranzisztorral korlátozunk, hanem minimum egy mosfet. Vagy DC/DC konverter. Az a pár volt különbség egyébként se zavarjon. Mivel az eredeti akksit se korlátlan árammal kell tölteni, a töltőnek van egy plafon teljesítménye. Ezért van sokszor letiltva a gép, ha bedugják a töltőt. Nem bírná hajtani.

Kell keresni egy nagyobb teljesítményű kapcsolóüzemű tápot (pl. számítógéptáp, nyomtatótáp) és azzal lehet hajtani. Vagy zselés akksi, az olcsóbb. Azért az előző hozzászóló 30 ampere elég soknak tűnik, ez testvérek között is 400wattnál több.)

2015. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!