Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék elektromos...

Hogyan tudnék elektromos áramot előállítani és tárolni házilag kerékpár segítségével?

Figyelt kérdés
Találtam egy csomó videót youtube-on, hogy kell ilyet összerakni, engem főleg az energia tárolása érdekelne.

2014. okt. 23. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy akkumulátor esetleg? :)
2014. okt. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magyarázd úgy, mintha a 6 éves unokahugodnak mondanád, mert ebben a témakörben ezen a szinten vagyok. Okés veszek egy aksit, hány eszközt lehet rárakni (gondolom ez függ az aksitól meg az eszközök fogyasztásától), mennyi idő alatt tölt fel, egyáltalán megéri-e? Minden ami eszedbe jut...
2014. okt. 24. 00:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a cél? Mert játszani lehet vele, de gyakorlati haszna nem sok lesz.
2014. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző jól írja, gyakorlati haszna nem sok lesz. Ha egy szobakerékpárt átalakítasz, hogy súrlódásos fék helyett egy generátort hajtson, az is egy csomó pénz. Ezen kívül kétlem, hogy tartósan tudnál úgy tekerni, hogy a generátorról levett teljesítmény 2-300 wattnál több legyen. Számold ki, hogy 1 kWh előállításáért 5 órán keresztül kéne tekerned. Az a mai áram árakkal számolva 8 forintos órabér. Ha neked ennyiért megéri dolgozni, akkor van jobb ajánlatom, gyere betonozni, én megadom a tíszeresét, óránként 80 forintot...
2014. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy technikailag nem túl nehéz, beszerzel autóbontóból valami kisebb teljesítményű generátort, olyat amiben a feszültségszabályzó is benne van. Csinálsz egy olyan áttételt, ami az embernek optimális pedálfordulatszám (90 / perc) esetén a generátort 2500-3000 /perc fordulaton hajtja. Már ezt terhelés nélkül hajtani sem lesz egyszerű...

Rákötsz a generátorra egy autóakkut, aztán sok-sok tekeréssel feltöltöd. Az akkura rákötsz egy invertert, és máris ott a kimenetén a 230V~ feszültség, amivel meghajthatsz bármit, amit az inverter elbír.

1 kWh-hoz legalább 120 Ah, vagy nagyobb akku kell (ekkora terhelésnél nem adják le a névleges kapacitásukat), a feltöltéséhez kell kb. 6 óra biciklizés teljes erővel.


Még mindig meg akarod csinálni?

2014. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2500 Ft-os órabér alatt a kisujjamat se mozdítom meg, de köszi a lehetőséget. Mint azt már említettem fogalmam sincs ezekről a fogalmakról, és hogy mechanikus energiával ennyi ideig tart 1 kWh-ot előállítani. Kis utánnaolvasással soknak tűnik azaz 5-8 óra tekerés ahhoz képest, hogy a hősugárzó 20 perc alatt eszi meg az 1 kWh-t.


Tovább olvasok...

2014. okt. 24. 22:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Soknak tűnik vagy nem tűnik, ez van.

Próbálj ki egyszer egy teljesítménymérős kerékpár-fékpadot, és meg fogod látni, mennyire fárasztó tekerni 100, 200, 300 watt teljesítménnyel, az 1 kW már egy profi kerékpárversenyzőtől is szép, de ő sem tudná órákon át tartani.

2014. okt. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!