Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kérdésem a következő lenne....

Marci024 kérdése:

Kérdésem a következő lenne. Erősítőben lévő transzformátorban, az árnyékolást szolgáló vas lemez alatt lévő réz szalag, ami körbe öleli a csévélt vasmagot, mi célt szolgál?

Figyelt kérdés
Ezt a réz szalagot eltávolítottam a trafóról, mert meglehetősen búgott. Most elkussolt, de nem tudom okoztam-e kárt ezzel.

2014. okt. 26. 18:31
 1/2 BAtika válasza:

Szia!


Ha jól tudom a rézszalag is árnyékoló szerepet tölt be, de az a magasabb frekvenciás zavarokat árnyékolja hatékonyabban. Nem hinném, hogy túl nagy hangbéli különbséget tapasztalnál. Műszakilag rendben lesz.

2014. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást. Azóta is rendesen működik mindenféle idegesítő zaj nélkül.
2014. nov. 12. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!