Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Angliában feltétlenül új...

Angliában feltétlenül új bankkártyát kell csináltatni a munkavállaláshoz?

Figyelt kérdés

Lehet hogy a kérdés abszurd, de ha kinti munkavállalásról van szó. Akkor semmilyen itthon csináltatott kártyát nem fogadnak el a kinti munkabér átutalásához?

Valami alternatív megoldás esetleg amennyiben csak rövid ideig tervezik az ott tartózkodás?



2014. okt. 27. 21:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az legális munkavállaláshoz angol banknál vezetett bankszámlaszám szükséges. A jelenlegi bankkáryádat hozzá tudod kapcsolni egy angol bank számlájához? ( Ha nem - márpedig nagyvalószínűséggel nem tudod - akkor új bankkártya kell, az új angol bankodtól ).


Kivétel az "intercompany transfer" típusú munkavállalók esetén, de szerintem te nem ebben a kategóriában vagy.

2014. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Ha van ismerős akiben megbizol persze teljesen megadhatod az övét is.
2014. okt. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2014. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló:


Ki említett jogi dolgokat? A munkáltató egyszerűen nem fogja felvállalni az átutalás kötlségeit és bár átháríthatná a munkavállalóra - nem fogja megtenni. Egyszerűen kötelez arra, hogy nyiss egy bankszámlát. Vagy úgy gondoltad, hogy KP-ban fizetnek neked x EURót?

A mai napig megvan UK Barclays számlám ( direkt volt olyan konstrukciójuk anno amit külföldi munkavállalóra szabtak, nem kellett pl többhónapnyi közüzemi számlát mutogatnom nekik, hanem a munkáltatóm jótállt értem )

Sőt, ez fordított esetben is igaz:

Jelenleg olyan munkahelyen dolgozom Magyarországon ahova szintén jönnek külföldi munkavállalók ( hihetetlen de van ilyen ) és midegyik magyar bankszámlára kapja a fizetését. Bizony.

2014. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
* Az euró helyére berakhatod a fontot is, UK nem tagja az eurózónának.
2014. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Cardiff-ben két évig dolgoztam, előtte Stockholmban 3 évet.

Jelenleg San Diego, CA. Igen mindenütt volt saját bankszámlám - mert kellett. Saját tapasztalatot írtam + megtaláltam a internetes linket.


A "buta magyar barmok" irományodra nem kívánok reagálni, mivel már azzal minősítetted magad.

2014. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Ja igen, Cardiff-"BEN". :)
2014. dec. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Cardiff-ben. Mivel vegyeshangrendű szó. Gondolkodtam a -ban helyhatározó ragon is, de szerintem ez is helyes. Bevallom nem vagyok Grétsy László.
2014. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, a kötőjel lehet a problémád. Nos lehet ebben igazad van, ám ez nem a helyesírási fórum.
2014. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nem a kötőjel a probléma, nem tudsz sem angolul, sem magyarul rendesen. Te is tudod, Tomibaba.
2014. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!