Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelés. Milyen...

Villanyszerelés. Milyen égőt/izzót ajánlotok bele? Adott pár régi utcai lámpa. Azokat szeretném egy kicsit átszerelni. A lámpa lent linkelve. Folyt. Lent

Figyelt kérdés

Szóval a lámpákat szerelem át. Nem tudom milyen izzót szereljek bele. Kétfélét néztem ki:

Az első: [link]

Második: [link]

Ezt a kettőt néztem ki. Ha esetleg van más ötletetek írjátok meg.

Szerintetek melyik lenne jobb beleszerelve a villanyba?

Ez a alap villany: [link]



2014. nov. 14. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az az utcai lámpa az utcán van akkor nem piszkálhatod, mert nem a tied. Ha megvetted, mert Szerinted jól nézne ki a szobádban akkor, ne 400w-os izzót vegyél bele, mert a gatyád is rámegy a villanyszámlára. Ha jól láttam (homályos ott a kép) akkor e27-es a foglalat, szóval bármilyen izzót vehetsz ami ilyen foglalatt rendelkezik. De érdemes energiatakarékosat venni, mert te nem egy utcát akarsz megvilágítani
2014. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kaptam ezt a lámpát. Nem a szobámba lenne :D Elég nagy udvarunk van, és oda szeretném. Sötétben napi max. 1 órát menne.

Higanylámpára gondoltam. Szerinted az udvarba elég lenne a 250W-s vagy 400W-s legyen?

2014. nov. 15. 09:22
 3/8 Szirty ***** válasza:

Ebbe a lámpatestbe olyan izzó kell, amilyet gyárilag szántak bele. Hogy ez konkrétan milyen, az a 3. képből egyáltalán nem derül ki.

Másmilyet csak akkor tudsz beletenni, ha átépíted.


Az első képen egy 400W-os nátrium izzó látható (E40-es foglalattal) a másodikon meg egy kb. 20W-os fénycső.


400W az udvarra talán sok lesz, illetve ha tényleg nagy az udvar, akkor legalább 10m magasra kell elhelyezni a lámpát, amire nem tudom van-e lehetőséged.

Tudni kell a fémhalogén izzókról amilyne ez is, hogy egész éjszakás működésre alkalmas. Nem lehet gyakran ki-be kapcsolni, aminek egyszerű és prózai oka van:


1. Bekapcsolás után nagyon kis fényerővel világít, 5-8 perc mire eléri a teljes fényét.

2. Kikapcsolás után 10-12 percig nem lehet újra bekapcsolni (illetve nem világít) amíg ki nem hűl.


70W fémhalogén reflektort javasolnék ha állandó üzemű kell.

[link]


Ha gyakran ki-be kapcsolod, akkor 300W halogén reflektort (esetleg LED-eset).


Ennek hátránya hogy sokat fogyaszt és gyakran kell cserélni. A LED-es hátránya hogy drága.

2014. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eredetileg nem tudom milyen izzó volt benne, mivel ez 30 évig kint volt az utcán, ott világított, és átszerelték a 2. képen található fénycsőre. Jelenleg fénycső van benne, de az gyengén világít.

Az nem a legjobb, hogy nem lehet bekapcsolni amíg ki nem hűl.

Mivel átszerelem az egészet, ezért megkérdezem, hogy te milyen izzót ajánlasz bele?

2014. nov. 15. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
A most benne lévő fénycső milyen foglalatú?
2014. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezek az adatok a fénycsőről:

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 15. 20:47
 7/8 Szirty ***** válasza:

Én már leírtam mit javaslok.

ha 30W kevés, 400W sok és nem jó ha nem lehet kapcsolgatni, akkor 300W halogén. :)

2014. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tudok olcsón 70-100-150-250W-os nátrium ízzót, előtétet, gyújtót. Ha érdekel írj.
2014. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!