Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány mm^2 keresztmetszetű,...

Hány mm^2 keresztmetszetű, milyen típusú falba véshető vezetéket kell vásárolnom? Fi relé? IP védelem?

Figyelt kérdés

Muszáj átvezetékelni a fürdőszobát, csőtörések miatti baleseti kockázat elhárítása miatt, valamint átrendezés/felújítás miatt is.


Bocsánat a lényegtelen információkért, mindent leírok, amit tudok, hátha jobban tud valaki segíteni minden adat ismeretében.


A vezeték direkt a mosógép miatt kerül új helyre a falban. A helye ki van vésve már, függőlegesen, 2,30 m magasságban fut a vályat.

A mosógép leírása szerint 10 A biztosíték szükséges a mosógép hálózatához (porcelánbetétes, kb. 1 cm átmerőjű olvadóbiztosíték, nem a 2,5-3 cm átmérőjű!), ez a folyosón található, 4 m-re a fürdőszobától.


A vezeték 3 fázisú kell legyen, azaz földelni lehessen (hálózatba kötést, összeszerelést szakember végzi, én csak beragasztom a vezetéket a helyére).


A fürdőszobában 1×1 m-es zuhanykabin találhatú, állványon, tehát nincs beépítve, 15-15 cm-re van a falaktól.

Hosszabb oldalára állított téglalap alaprajzú fürdőszobánkban (2,5×1,9 m) a gázbojler bal felső sarokban, a zuhanykabin jobb felső sarokban, a mosógép jobb alsó sarokban található. Bal oldalon alul gázcső


Ezen kívül a zuhanykabintól 20 cm-re, 1,5 m magasságban van egy dugalj, és egy világítótest, falon oldalra felszerelve, illetve a jobb oldalon is van egy dugalj ez 2 m magasságban van.


Kérdéseim:

- hány mm^2 keresztmetszetű vezeték szükséges, milyen típusú (MTL...), réz veteték kell legyen, 3 fázisú.

- milyen dugaljat ajánlotok, IP védelem számban kifejezve milyen legyen?

- ha a lehető legnagyobb biztonságban szeretném tudni anyukám, milyen Fi relét ajánlotok (amperszám, gyártónév, esetleg típus vagy cikkszám)?

- a Fi relé hova fog kerülni, hova érdemes elhelyezni?

- jól gondolom-e, hogy át kell helyezni a világítótestet, és a meglévő dugaljakat is?


Köszönöm a segítséget!



#amper #Fi-relé #érintésvédelem #zuhanykabin #elektromos hálózati kábel
2014. nov. 17. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

addig amíg csak én szólok, nincs baj..de inkább légyszí villanyszerelőt hívni...

mert a háromfázis, ez naggyon tetszik..inkább háromeres MTK-ban gondolkozz, de a FI relé sem mindegy, hogy milyen, és hol van. a porcelán biztik helyett sem ártana egy modernebb...


szóval szakembert légyszives, mert nem tanácsos az oroszlán bajszát cirógatni..

a 230Volt igen keményen megdolgozza a szervezetet.

2014. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Gúgli: keresztmetszetszámítás
2014. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A keresztemtszetszamitasoso tul vagyok. Ha tudszerdemben valaszolni, akkor irj, maskulonben mellozd. Ha elolvastad amit irok, pontosan tudod, hogy en csak berakom a vezeteket, nem en szerelem ossze. Mivel meg kellene venni a vezeteket, es epp nincs senki aki segit, ezert gondoltam kiirom, es valaki valaszol.

Mivel en ehhez nem ertek, mert nem vagyok szakmabeli ezen merdeztem. Kulon orom hogy jot mulattal a haromfazisun, remelem rajtad is jot mulatnak mikor valait nem ugy mondasz, ahogy azt szakmailag kene.

2014. nov. 17. 11:41
 4/9 A kérdező kommentje:
* ezert megkerdeztem
2014. nov. 17. 11:43
 5/9 Gugu Gabor ***** válasza:
52%

Ne haragudj de egyet kell értsek a felettem szólóval, ha te csak berakod a vezetéket akkor kérdezd meg a szakembert hogy milyen vezetéket kell betenni. Nem egy könyvespolcról van szó ami ha esetleg leszakad akkor jó eséllyel nem lesz senkinek sem baja.

Az áram nem játék, főleg a fürdőszobában, ha biztonságban szeretnéd tudni az édesanyádat akkor hívj egy rendes szakembert aki megcsinálja!

2014. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Itt szakembereket kérdezek, tehát aki nem ért hozzá, kérem ne írjon feleslegesen. Köszönöm.
2014. nov. 17. 17:00
 7/9 anonim válasza:

3x2,5 mm2 MM fal vezetéket ajánlom. A konnektor rossz helyen van. 120cm távolságot kötelező tartani a konnektor ás a zuhanyzó között.

Fi -relé Pl.: 40A /30mA 2polus

Bitositék: 10A C vagy 16 A C kismegszakító

szerelvény: Pl.: IP44 védet

Villanyszerelő felülvizsgáló. Kérlek hívj villanyszerelő! Minden kérdésedre válaszolok.

2014. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előzővel teljesen egyetértek. Annyi kiegészítés még, hogy a 160cm a csaptól, és az IP44 érintésvédelmi besorolású kapcsoló vizes helyiségben nem javasolt hanem kötelező. A 2.5 mm-es három eres réz vezeték bőségesen elegendő, a FI relé nem kötelező de erősen ajánlott.
2014. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
120, nem 160.... elírtam.
2014. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!