Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy forrasztópákát...

Hogyan kell egy forrasztópákát (hegyét) szakszerűen tisztítani?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:

vizes szivacs miközben meleg, illetve egy száraz rongy.


Ha nagyon dzsuvás gondolok én itt rozsdára v hasonlóra akkor háztartási sósav. De jobban jársz ha veszel 1500Ft-ért egy új pákát a obiban

2014. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyantába nyomod egy picit és beleletörlöd az erre a célra készült szivacsba.
2014. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Gyantába nyomod egy picit és beleletörlöd az erre a célra készült szivacsba."


Valahogy így próbálkoztam eddig is... :/

Legalábbis egy kis forrasztóónt tekertem köré, és amikor egyszer csak leolvadt, gyorsan letöröltem. De én úgy láttam, a forrasztóónból a gyanta, ha rajtahagyom, pont, hogy rászenesedik.

Külön spéci szivacsom nincs sajna, mosogatószivaccsal csinálom. Eléggé megviselt is már szegény.


Amúgy a >RONGY< az mihez kell, első?? Le tudnád írni részletesebben?!


Amúgy meg nem lehet valahol külön pákahegyet kapni, hogyha már nagyon-nagyon elhasználódott?! (de a tisztítás nekem csak praktikusségi tényező, hogy ne kelljen percekig várni, mire a sok szenes koszról a pákán végre átszivárog a hő)

2014. nov. 19. 00:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni pákahegyet, de azt csak akkor szokták cserélni, amikor elkopott. Amúgy folyamatosan tisztítom. A sósavval csínyán bánok, mert megmarja a rezet is. Inkább leégetem ónnal, vagy megkapargatom ahol szenes.
2014. nov. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mosogatószivacs nem jó, mert az is ráég a pákahegyre. Egyébként ahogy írták, vizes szivacson le kell húzni, és kész. Én vastagon ónozva szoktam eltenni a hegyeket(letisztítom, beónozom, és hagyom így kihűlni), kb heti 8 órát biztos megy a páka, a leggyakrabban használt hegyem is több, mint egy éves, és kutya baja.
2014. nov. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Konyhai fém dörzsi a meleg pákán.

Már ha a fent leírtak nem segítenek.

Nem cserélhető hegyes? Mert jobb lenne, ha már ennyire tud szmötyit magára gyűjteni.

2014. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 samtron77 válasza:
Így van! A konyhai dörzsi tökéletesen megfelel! Ráadásul olcsó is. Arra figyelj, hogy fémszálas legyen (ne csak annak látszó). Továbbá mindig legyen ón a hegyen főleg amikor kikapcsolod! És lehetőleg ne fűtsd túl. Ja és jó folyatószer a forrasztóvíz is + az nem hagy kokszot sem maga után kis hátránya, hogy kissé maró hatásu (le kell törölni).
2014. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Misibácsi válasza:

Mindegyik válasz tökéletes. A szivaccsal kapcsolatban a megjegyzésem: Műanyag, műszivacs nem jó, ráég a hegyre! Arról ismerheted meg a jó szivacsot, hogy ha száraz kikeményedik! A Lehel úti Lomex-nél olcsón vehetsz.

Üdv: Misibácsi

2014. nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fjodor válasza:
Misibácsival egyetértek. Az elektronikához semmiképp ne használj sósavat! A savmaradványok idővel szétzabálják a rezet, a savgőzöktől pedig az acél szerszámok felületét belepi a rozsda!( tapasztalat!) A "korszerű" ólommentes forrasztóanyagok szinte "zabálják" a pákahegyet.
2014. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!