Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy egyszerűbb típusú (2-3000...

Egy egyszerűbb típusú (2-3000 Ft-os) forrasztópákát legföljebb mennyi ideig szabad folyamatosan használni/áram alatt tartani?

Figyelt kérdés

Van egy hibás régi erősítőm (ill. lényegében egy egyszerűbb hifinek is megfelel), és sajna nem vagyok olyan jó hozzáértő, hogy ki tudnám mérni, észre tudnám venni, hogy hol a hiba.

Ezért gondoltam, inkább kiszedem az alkatrészeket és megnézem, még melyek használhatók. Így egyszerűbb, akkor nem kell járjam a szaküzleteket, hogy pl. tekercset, nagykapacitású kondenzátort, találjak - itt pécsett pl. az szerintem nem is kapható, mint passzív áramköri alkatrész.


Viszont mivel még kezdő vagyok a dologban, ezért van, hogy kissé bénáskodok, előfordulhat nálam, hogy akár 5 percig is eltarthat, míg egy alkatrészt végre ki tudok piszkálni a helyéről.

Viszont jó sok alkatrész van a panelen, ezért lenne jó tudni, hogy milyen időközönként illene szünetet tartanom a páka számára.



2014. okt. 10. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer 2 napra bekapcsolva hagytam, csak hegyet kellett benne cserélni meg villanyszámlát fizetni.
2014. okt. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de pont ezért kérdeztem.

Ugyanis nem tudok jelenleg pót hegyeket beszerezni, ott, ahol vettem, nem adnak. De amúgy se szeretnék naponta.

Szóval a hegy védelme miatt kérdeztem a dolgot. Tudtommal egy idő után az is elfüstöl.


Egyébként ha ezt nem is, azt esetleg megmondanád, hogy miért hívják fel mindenhol olyan nyomatékosan a figyelmet arra, hogy a pákahegyet tilos reszelni?

2014. okt. 10. 22:24
 3/5 anonim ***** válasza:
A pákahegyen bevonat van, ami védi a réz hegyet az oxidációtól. Ha mégis megreszelted valamiért, sürgősen futtasd be az egészet ónnal, ez segít valamennyit.
2014. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a fontos infót!
2014. okt. 24. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzáteszek, hogy maga a gyanta, is "rágni" fogja a hegyet. Mindenesetre jobb mint meghagyni a lecsiszolt réz felületet.
2014. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!