Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HDMI-vel szerelt laptophoz...

Messinian kérdése:

HDMI-vel szerelt laptophoz másodlagos monitort akarok kötni amin csak VGA kimenet van. Nem grafikus munkára csak Excelezni. Találtam is valamit csak nem vagyok biztos benne hogy így jó lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne és elég fontos lenne hogy megtudjam működik-e mert a munkámhoz szükség lenne rá.

A szitu a következő:

Adott egy laptop amin csak plusz HDMI kimenet van (viszonylag új modell) és a munkám miatt kell egy másodlagos monitor is. De itt a cégnél csak olyan normál monitor van amin sima VGA kimenet van csak és így ugye nem tudom használni ezzel a laptoppal. Erre kell egy átalakító viszonylag elég gyorsan. Elsősorban excel meg hasonló műveletekre kéne így nem minőségi kérdés a képi megjelenítés pusztán működnie kéne :)

Alapból ugye minden flanc nélkül csinálunk hdmi-ből dvi-t és ugye dvi-ból is egyszerű átalakítóval tudunk d-subra alakítani.

Találtam egy kábelt aminek alapvetően ezt a gondolatmenetet követve működnie kéne de az eladó inkább egy 5000 Ftos termékre akar átbeszélni. Nekem hang átvitelre meg ilyesmire nincs szükségem csak a nagyobb munka felület lenne az érdekes.


[link]


A laptop egyébként: Dell Inspiron 15-3531

A monitor pedig : Acer AL1913

Értem hogy egy analóg jelből elektronika kell a képi megjelenítés javítására de itt butításról lenne szó és egy nem tökéletes minőségű 1280x1024-es jelet kéne kicsikarnom a laptopból. Semmi egyebet :)

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget :)



2014. nov. 28. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyenem. Ebay-en 400 ft, semmit nem ér
2014. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A HDMI digitális, a VGA analóg jel. Tehát átalakítás nélkül biztosan nem lehet összekötni őket. Egy átalakító meg egyrészt nem egy kábel, másrészt az anyagköltsége sem jön ki 1000Ft-ból. Az olx-es eladó is írja, hogy csak analóg jelre jó. Csak HDMI-ből az nem jön ki.
2014. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként azt nem értem, hogy akkor miért működik a DVI--HDMI kábel és a DVI--D-SUB kábel. mikor a HDMI--D-SUB nem
2014. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A HDMI-DVI azért működik, mert ugyanazt a jelet továbbítják, csak a csatlakozó más a végén.


A DVI-D-SUB meg csak akkor működik, ha a DVI kimenet a digitális mellett tartalmazza az analóg jelet is. Konkrétan: DVI-I tipusú.


Ha meg DVI-D, akkor abban csak digitális kimenet van, abba a D-Sub-DVI kábel már nem is megy bele, mert a lábai úgy vannak kiképezve.


Szóval itt nem "lebutításról" van szó, hanem átalakításra van szükség, ez szilárd tény, próbáld elfogadni.

2014. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Egyébként azt nem értem, hogy akkor miért működik a DVI--HDMI kábel és a DVI--D-SUB kábel. mikor a HDMI--D-SUB nem"


A DVI, mint ilyen, önmagában csak félinformáció. Olyanok vannak, mint:

DVI-A: csak analóg jel (nem alakítható HDMI-re)

DVI-D: csak digitális jel (nem alakítható D-Sub-ra)

DVI-I: analóg és digitális jel (mindkettőre alakítható)

2014. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!