Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mire kell állítani a FUKE...

Mire kell állítani a FUKE DT-830B típusú kütyümet, hogy le tudjam ellenőrizni az elemeim használhatóságát?

Figyelt kérdés
Így néz ki: [link] és nagyon régi, de legalább arra emlékszem, hogy azért szereztem be még száz éve (kb. ;), hogy meg tudjam nézni, hogy használható-e még, és ha igen, mennyire egy elem, és arra is emlékszem, hogy nagyon jól működött, és úgy tűnik, hogy még most is működik, csak épp fogalmam sincs már, hogy mire kellett tekerni. Meg arra sem emlékszem, hogy az számít, hogy melyik feléhez rakom a piros és a fekete végét? És ha számít, akkor hogy kell? Sőt, tulajdonképpen abban sem vagyok biztos, hogy jól vannak bedugva a zsinórok, a piros és a fekete... Ó, de bízom az internet okos népében...! :)

2014. dec. 6. 18:40
 1/6 Szirty ***** válasza:

Bekapcsolod a műszert DCV 20 állásba.

A fekete vezetéket bedugod a műszer COM csatlakozójába, a pirosat meg a feszültség mérő csatlakozójába (a képen nem egyértelmű melyik az, de ahogy nézem nem az amelyikbe ott van bedugva).


Ezután a két mérővezetéket ráteszed az elem két pólusára. Hogy melyiket hova az mindegy.

Ha az elem 1.5V-os, akkor a műszer kb 1.5-1.7V-ot mutat.

ha 1.4-et vagy kevesebbet mutat akkor az elem már gyenge.

(A kijelzett érték lehet negatív is ha fordítva mérsz)

2014. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi Szirty, bár még két kérdés: nem lehet, hogy DCA állás kell...? Csak mert DCV 20-nál semmit nem mutatott, és mintha az is rémlene (bár biztos nem vagyok benne), hogy DCA (irányban...) volt mindig anno... A másik meg, hogy ez a kütyü nem elemmel működik? Mert ha igen, akkor az is merülhet... Normális dolog az, hogy alapállapotban villog? Meg ha rá is teszem pl. elemre úgy, ahogy írtad, akkor is villog, pl. + és - 0.02 között, DCA 20 állásban viszont 1,16 és 1,23 között (ami még számomra is érthető, h másfél voltos elemnél 1,5 a max, ugye?). Szóval mitől villog? Merül benne is az elem? Sőt, ha nem ér hozzá semmihez, akkor is villog, ugyanúgy + és - 0,01 között. Miért? Ki tudja?
2014. dec. 6. 21:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem érted az egészet, már bocs.


Ne a 10 amperes árammérő bemenetbe tedd a piros banándugót, ha feszültséget akarsz mérni. Egyrészt nem fog mutatni semmit, másrészt nagy áram fog folyni, tönkremehet az elem (a párszázad ohmos mérősönt nem hiszem hogy károsodna).

Előző jól írta, mérj feszültséget, át kell tenni a piros dugót a másik bemenetbe, és 2 V DC állásba tekerni.


Valamivel reálisabb képet kapsz az elem állapotáról, ha veszel egy alkatrészboltban egy 1 ohm 5 wattos ellenállást, és ezt az ellenállást sorba kötöd a műszerrel, ebben az esetben árammérő állásban tedd, és a 10 amperes bemenetet használd. Ahány ampert látsz kiírva, annyi volt az elem feszültsége terhelten. Ha kisebb mint 1,1 V akkor egy átlag ceruzaelem már rossz.

DE beszerezhetsz 10 ohmos, és 100 ogmos ellenállást is. 10 ohmmal mérve megtudthatod, hogy kisebb fogyasztású készülékbe jó lesz-e még, a 100 ohmossal pedig mérhetsz 9 voltos elemet is.

Azért jobb így mérni, mert a terheletlen feszültség kevesebbet árul el az elem állapotáról.

2014. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én biztos, hogy nem tudok semmit, ezért kérdezem. De az is biztos, hogy eddig működött, mégpedig így, semmi más extrával, csak nem emlékszem, hogy hogy, milyen állásban. Azon is csodálkoznék, hogy ha kiderülne, hogy a zsinórok rossz helyre vannak bedugva, mert szerintem nem húztam ki, ergo régen is így működött... Na most akkor ki tudja?
2014. dec. 7. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne magyarázd meg, így nem működhetett.

Árammérő állásban nem mérhettél vele feszültséget.

Ha így tetted rá az eléemre, akkor rövidre zártad.

Ha autóakkumulátort próbáltál volna így "mérni", akkor lett volna meglepi, valószínűleg fél másodperc alatt lefüstöl a műszered vagy elolvad a mérővezeték, mert az is rá van írva a műszerre, hogy a 10 amperes bemenet nincs biztosítva: magyarul ha a hozzá nem értő úgy mér vele ahogy nem kéne, akkor nincs védelem, valami el fog égni.

2014. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

Én nem kételkedem abban, hogy a másfél voltos elemet (az volt tényleg? nem tudjuk, nem árultad el) 10A-es árammérésre beállított műszerrel mérve kijelzett neked 1.5 1.7-et.

Csakhogy az nem feszültség volt ebben az esetben, hanem áram :) (amper).


Ha a mérőzsinórodat 10A-es csatlakozóba dugod és a műszert DCV állásba kapcsolod, akkor természetes hogy nem mér semmit.


A hozzá nem értők kérdéseivel sokszor megvan az a nagy probléma, hogy a kérdésre adott választ sem értik. Pont azért, mert nem értenek hozzá.

Ami persze nem baj, hiszen ez egy szakma és nem tartozik az általános alapműveltség körébe az ismerete.

A baj az, amikor az emberek tudatlanul bátrak...

A "villany" olyan mint a medve: NEM játék! :-)

2014. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!