Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan számítástechnikai...

Van olyan számítástechnikai eszköz (pl nyomtató) ami "érzékelős"és arra is bekapcsol, ha elmennek mellette?

Figyelt kérdés

Tegnap az egyik irodát takarítottam.Úgy tűnt, le van kapcsolva minden az asztalon.Nem volt teljesen áramtalanítva, de már órák óta nem volt bent a tulaj és nem is tervezett visszamenni.Tehát gondolom, azért csak kikapcsolta .Ahogy megálltam az asztal közelében, e készülék elkezdett zörögni, mint amikor működésbe lép és felvillant a kijelzője.Pár másodpercig csinálta ezt, kissé megijedtem, nehogy most krepáljon be valami, mikor pont én vagyok ott!De aztán hirtelen leállt .Sajnos még egyszer el kellett haladnom ugyanúgy mellette, de akkor már meg sem nyikkant!

Egyáltalán nem értem hozzá, még az asztalhoz sem, mielőtt ez történt volna, utána viszont igen, mert le kellett raknom az asztalra egy iratot, de akkor már semmi nem történt.Nem biztos egyébként, hogy nyomtató volt-e , de valami hasonló méretű, a géphez csatlakoztatott eszköz.


2014. dec. 10. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne félj nem csináltál semmi kárt :)

A nyomtató nem érzékeli, hogy elmész előtte, vagy mellette. Igazából egyik irodai eszköz sem csinál ilyet.

Valószínűleg nem volt kikapcsolva vagy a gép amihez kapcsolták volt csak hibernálva. Szerintem csak a nyomtatófejet tisztította a gép.

2014. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát, remélem....Nem akartam már a kérdésben leírni, mert féltem a komolytalan válaszoktól, de az a helyzet, hogy abban az épületrészben fura dolgok szoktak történni.Én nem vagyok képzelődős, sem félős, de ami ott megy, kicsit már sok nekem.Ez egy elkülönített elég nagy épületrész, közvetlen szomszédsága nincs, és egyedül dolgozom ott. Először mindenre racionális magyarázatot keresek, amint az a kérdésből is látszik.Most kicsit megnyugodtam.

De ha pl kilépsz az irodából és utána hallod, hogy arrébb gurul az üres helységben az irodaszék, időnként zörög az ajtó, mintha rángatnák (nem attól, hogy nehéz jármű közlekedne arrafelé), stb...Hát, már kezdem azt gondolni, nem természetes, ami ott folyik.

2014. dec. 10. 10:01
 3/5 anonim ***** válasza:

"Hát, már kezdem azt gondolni, nem természetes, ami ott folyik." - Ne tedd, mert csak magadat hergeled. Vannak dolgok amikre hirtelen az ember nem talál racionális okot, és ezen még csak ront, hogy egyedül vagy az épületben, de a legtöbb esetben van megoldás, csak ott hirtelen épp nem látszik. Pl a szék megindulhat azért is, mert alatta a linóleum, vagy a laminált parketta felpúposodott vagy éppen behorpadt a használattól. Ahogy látod az elektromos eszközök is képesek váratlan dolgokra, ha áram alatt vannak. Ugyanúgy pl egy lámpa is kapcsolgathat fel-le, ha mondjuk a kapcsolója nem érintkezik rendesen.

Nem szabad az ilyenekkel foglalkozni mert csak magaddal szúrsz ki ha belelovalod magad. Legjobb ilyenkor visszamenni és körülnézni kicsit. Tudom, para, de akkor is.

2014. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi hálózati nyomtatónk fel szokott kelni időközönként, hogy self-checket csináljon, nincs ebben semmi ördöngősség.
2014. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, így van, nem kell betojni. A kisebb-nagyobb irodai nyomtatók néha ábrándoznak, néha meg ezt-azt ellenőrizgetnek. Ha lenne módod mellette ülni egy napot, ugyanezeket tapasztalnád időnként.
2014. dec. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!