Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy autós rádiónál van jelentő...

Egy autós rádiónál van jelentősége annak, ha pl egy4x25 W-os kimenetre 4x50 W-os hangszórókat kötök?

Figyelt kérdés

Vagy ha akár 4 x 100 X vagy 4 x 150 X ?


Van ennek bármi jelentősége vagy az ég világon semmi nem fog történni, és hangerőben is ugyanaz lesz?



2014. dec. 14. 00:27
1 2
 1/18 dirtboy ***** válasza:

hangerő mértékegysége a decibel /dB/ nem a Watt /W/.

egy 50W-os hangszóró simán lehet hangosabb egy 150W-ostól is.

ha fejről akarsz hajtani ami nem valami jó ötlet ha igényesebb vagy kicsit akkor olyan hangszórót nézz aminek magas az érzékenysége,lehetőleg 16os méretnél már 92-93dB.

az hogy érdemes e rádióra kotni inkább a hangszóró minősége határozza meg,én pl az én szettemet nem kotném rádióra mert nem szeretném ha torz jelet kapna,a torz jel égeti meg vagy akár füstöli el a tekercset.

egy rádió végfoka meg nagyon hamar torz jelet kezd már küldeni.

2014. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szirty ***** válasza:

Műszaki szempontból megközelítve a kérdést ha a nagyobb teljesítményű hangszóró azonos impedanciájú, akkor rákötheted, semmi gond nem lesz belőle.

De nagyobb teljesítményű sem lesz. hangosabb viszont lehet, (ahogy az előttem szóló dirtboy is megjegyezte) ha nagyobb az érzékenysége.


dirtboy!

"nem szeretném ha torz jelet kapna,a torz jel égeti meg vagy akár füstöli el a tekercset. "


Akkor rock zenét ne hallgass sose, tele van rettentően torz gitárhangokkal! :-)

2014. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 dirtboy ***** válasza:

rockot nem kedvelem,főleg hip-hop,house stb mennek csak sajna velük nem tudom kihasználni a rendszer tudását mivel ezeknél nincs színpadkép,ennél csak az idő korrekciót belövöm aztán olyan amilyen de audiophil zenével az akusztikus gitár hangja nálam valami isteni és helyre áll a színpad is.

a baj hogy ezek a zenék SQ-záshoz jók nekem, mert szép szép de nem az én stílusom.

2014. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

jó oké, értem, de fiúk! sajnos a dB-t semelyik hangszórón/hangdobozocskán nem látom feltüntetve, de sőt, ami még jobb, hogy még magán a rádión ill. csomagolásán, leírásán se szerepel az impedancia....


Most akkor vajon honnan tudjam, hogy vajon az a 25 W-os hangszórócska 85 dB-es avagy 110? (az egy újabb izgi kérdés, hogy én rámértem műszerrel, és kb 6-7 W közötti teljesítmény jön ki mindegyik hangszóró-kimenetről, szóval szó nincs itt még 25 W-ról se .... az ész megáll).

2014. dec. 15. 07:26
 5/18 dirtboy ***** válasza:

Persze hogy nincs kamuznak róla mert másként nem lehetne eladni.

Fejre 4ohmos hangszórót lehet rakni.

Írd le melyikhangszórót néztedki aztán utána nézek.

2014. dec. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Szirty ***** válasza:

"én rámértem műszerrel, és kb 6-7 W közötti teljesítmény jön ki mindegyik hangszóró-kimenetről,"


Konkrétan hogyan végezted ezt a mérést?

2014. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
hát rákötöttem a 25 W-osat, aztán a 12 V-ból számolva mértem egy átfolyó A-t, és ebből jött ki a 6-6,4 W.
2014. dec. 16. 17:06
 8/18 A kérdező kommentje:
még nem néztem ki, pont az lenne a jó, ha netán tudnál olyan típust, ami nem nagy W-os, mégis hatalmasat szól (és itt tényleg a hangerő lenne a lényeg, kevésbé a minőség, mert ráadásul félig szabadtérre lenne, és nagyrészt beszédhang, csak aláfestő zenével)
2014. dec. 16. 17:07
 9/18 dirtboy ***** válasza:

ezt most nem értem,azt hittem autóról van szó, hogy hogy szabadtérre lesz beszéd hanghoz?

ne hogy azt mond hogy dinnyét akarsz árulni és azt kiabálnád ki rajta,vagy hogy liba tollat vennél.

ha a minőség nem lényeg,már pedig fejről hajtásnál nem nagyon beszélhetünk minőségről akkor neked csak az érzékenységet és az impedanciát kell nézned,na meg a méretet hogy be férjen oda ahová tervezted rakni.

annál hangosabb lesz minél magasabb az érzékenysége.

ajánlani hangszóró méret ismerete valamint maximum árhatár nélkül nem tudok.

itt tudsz kategorizáltan keresni.

[link]

2014. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

huha na ez bonyolult :)


tehát, elviekben nem autóról van szó, de autós aksiról üzemeltetjük az összes elektronikai kütyüt, elárulom, miért:


1, ha hálózatról megy, akkor még a nagyon drága, minőségi rádiós mikrofonok is beszedik a hálózati zavarjeleket és képtelenség "dolgozni"

2, majdnem minden elektronika 12-14 V közötti feszről megy, a keverőtől kezdve a kamera-aksiig, mikrofon vevőegységig, minden, tehát így nincs is gond vele.


Mi próbáltuk rendes 220 V-os rendszerekkel, de hidd el, olyan zűrzavarok lettek mindig, hogy feladtuk, aztán volt olyan eset, hogy hangmérnök ember mondta, hogy ne is fáradjunk, mert kapásból a tápok itt megbolondítják a rendszereket, és bebúg a kamera is, a mikrofon is (de még nagyon komoly szűrőkkel is, szal bele fáradtunk, képtelenségnek bizonyult).


Szóval tulképpen ő beszélt rá, hogy csakis mindent aksikról üzemeltessünk, és meglátjuk, akkor nem lesznek ilyen gondok.


Így is lett. Azóta nincsenek, na csak most elő állt ez a zenelejátszós feladat, hogy baromi olcsón meg lehetne oldani autós rádión keresztül, és tehát ezért tartunk most itt, hogy az autós rádió csatlakozóinál akadtunk el, ill. az ahhoz való hangszórókat nézegetem :)

Ennyi a történet.


Tehát ha jól értelek, legyen minél kisebb Ohm-os, minél nagyobb dB-es, és a W-szám meg egyszerűen nem érdekes, és azt hagyjam is?


(és nem, nem dinnyeárusításról van szó, hanem főleg előadások beszédjéről és aláfestő zenéjéről, de amolyan sörsátras környezetet képzelj el hozzá, kb fél focipálya méretben)

2014. dec. 17. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!