Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv, vettem a minap egy...

Rickssj kérdése:

Üdv, vettem a minap egy SSD-vinyót és be is szereltem a gépbe, de sajnos valamikor lefagy WIN7 alatt, nem is értem miért pedig nem volna neki szabad, az a kérdésem nem e tud segiteni ilyen helyzetben mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

#Hard Disc Drive #SSD megyhajtó
2014. dec. 16. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden drivert felraktál?
2014. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kaptam hozzá CD-t, csak az SSD-volt és kész se kábel, se cd, se használati utasitás
2014. dec. 19. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ssd-hez nem is kell, de gondolom a géped újraraktad nem?
2014. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Most az ssd d re telepítetted a rendszert vagy ez egy tár ami menet közben lefagy ?


Először is biosban be kellett volna állítanod az ssd sata portját AHCI módra de a hiba még elég tág.


Az én gépemnél négy napig srzarakodtam mire fel kellett ismernem hogy azért fagyok le (miután installáltam az ssd met vin 7 el) mert a sata eszközök mellett még be volt dugva egy IDE s szalagkábels dvd író .


Ezek az új eszközök nem biztos hogy gubanc nélkül menni fognak a régi konfigoddal , én pl dobhatom ki a régi dvd írómat mert ugyan biosba mindent be lehet állítani csak a jelent nem tükrözik .

2014. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen Uj Windows7 meg programok, de semmi.


Szalag kábeles eszköz meg nincs is a gépemben már pár éve ugyhogy az sem zavarhatja.

A BIOS-ban meg nem találtam sehol sem AHCI-baálitás nem is értettem miért nincs pedig lennie kéne, node bekapcsoltam a S.M.A.R.T. beálitást gondoltam gond nem lehet belőle, de nem segitett. Aztán letöltöttem egy AHCI Drive-ot a netről azóta még nem fagyott le a gépem igy remélem ez igy is marad :)

2014. dec. 24. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Felraktad a gép illesztőprogramjait?
2014. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A biosban magának a sata vezérőnek a típusát kell beállítanod , alapból Native IDE n van , van még RAID ezt felejtsd el mert ezt csak a több vinyóra találták ki , és van még az AHCI . Nekem 2009 es alaplapmom van és tudja.


Ezen kívül ha nincs több IDE eszközöd disablezdt ezt a csatornát ,és ha kell engedélyezd a sata csatornát (gondolom triviális).


Nem kell fölöslegesen kerestetni olyan eszközöket bekapcsolásnál amik nincsenek ezzel is nyersz egy mp et legalább .

2014. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen felraktam a gép Illesztő programjait van belőlük néhány, az utóbbi kommentet pegig még megtekintem mielőtt hozászolnék a témához, csak ugy meg emlitem hogy 3 HDD-van gépemben az SSD-vel együt de csak 2 SATA van az alaplapomon, a 3-k egy SATA kátya PCI-keresztul
2014. dec. 25. 09:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor meg rakd az ssdt a sata portra és azt állítsd be ahci re , ne ilyen átalakító szrokba rakd ha ott van.


De az a sok vinyó beletákolva nem sok jóval kecsegtet. Nekem elég volt egy ide dvd hogy már a bekapcsoló gomb megnyomására megfaggyon minden még a biosba se jutottam el.

2014. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs AHCI beálitás a bios-ban, és ha a 3 HDD lenne a gond akkor miért müködik az SSD- és csak naponta párszor fagyik le? És azt is észre vettem hogy mielőtt teljesen lefagyna a megálás előtt kb 5 10 percel már nem menti az adatokat
2015. febr. 22. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!