Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az elektromos cigaretta káros...

TW0lfofficial kérdése:

Az elektromos cigaretta káros vagy nem végül?

Figyelt kérdés
És ezalatt a nikotinmentes aroma használatára gondolok ami vizből, glicerinből és ízesítőből áll.
2014. dec. 19. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kétféle megközelítés van. Az egyik szerint másképpen káros, mint a normál dohány. A másik megközelítés, hogy nem az.

Az én véleményem az, hogy ez is szenvedély, szal egészséges nem lehet.

2014. dec. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen aromát tartalmazó e-cigi nem káros, de így könnyen rászokhatsz a sima dohányra, szóval végső soron káros lehet a hatása
2014. dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Káros hát, glicerin rakódik le a tüdődben, az ízesítőről már nem is beszélve. De szerintem nem olyan káros, mint egy 30 éves IFA mögött kerékpározni, pedig a kerékpározás állítólag nagyon egészséges.
2014. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
A glicerin nem rakódik le sehol, tökéletesen oldható anyagról van szó. A dohánygyártók kezdték el terjeszteni róla, hogy káros, mert hatalmas kiesést okoz a dohányiparnak. Nagyon sok országban a dohánylobbi elérte, hogy be is tiltsák a hivatalos forgalmazását, mert veszélybe került volna a nemzet gazdasága.
2014. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A glicerin az glicerin. Gyakorlatilag egy kis füstgépet szívsz. Én takarítottam lerakódott füstfolyadékot színpadokról, egyebekről, ne próbáld meg nekem megmagyarázni, hogy pont a tüdődben, amelynek a felülete 100 négyzetméter, nem rakódik le. Ráadásul van egy remek tulajdonsága a glicerinnek: magához vonzza a vizet. Ezt kémiából kellett volna tanulnod, de úgy lászik, nem sikerült. Mellesleg a kénsav is oldható, szóval ezzel nem mondtál semmit sem.
2014. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jössz a kémiával, de tovább oldanád a kénsavat, ami már eleve egy vizes oldat, maximum hígítani lehet, oldani már tovább nem. Ne menjünk ebbe bele szerintem...

A kátránnyal nem összehasonlítható, mert azt nem oldja a víz, a glicerint viszont igen, ezért nem képes oly mértékben lerakódni, simán felköhöghető, a tüdő állandóan nedvesíti magát és a hörgőket is, ez a kátránynak semmit sem csinál, azt nem oldja fel.

2014. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem sok különbség van aközött, hogy kátrányt köhögsz fel, vagy glicerint "simán". Az arany is oldható.
2014. dec. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Hát az elpesi hegyi levegőnél károsabb, de a rendes ciginél sokkal egészségsebb. Nekem nincs tőle semmi bajom, csak pozitívak a tapasztalataim. Nincs krákogás, büdös szag, légszomj. Viszont van jó közérzet, szag és íz érzés. Egyszóval minden dohányosnak ajánlani tudom.
2014. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A fuggetlen es tisztessegesen elvegzett/elemzett kutatasok egyre inkabb a fele mutatnak, hogy meg kevesbe karos, mint eredetileg felteteleztuk (es a "mi" alatt itt most minket, hasznalokat ertem). Arrafele tendal jelenleg a temaval komolyan foglalkozo kutatok (Lasd Farsalinos, Hajek) velemenye, hogy ha a cigi karos hatasat 100-nak vesszuk, akkor az e-cigie ugy 4.


Mivel a dohany- es gyogyszeripar szamara felettebb nagy vesztesegeket okoz a dohanyzas csokkenese, termeszetesen szamtalan olyan kutatasi eredmeny is szuletik minden nap, ami ennek az ellenkezojet bizonygatja, de jobban "megkapargatva" ezeket rendszerint kiderul eleg hamar, hogy szandekosan torekedtek az adott eredmenyre, pl. nem rendeltetesszeruen hasznaltak az eszkozoket, a letezo legsilanyabb minosegu eszkozt/folyadekot vizsgaltak, egyetlen veletlenul talalt eredmenybol altalanositanak, hibas kovetkeztetest vonnak le stb.

Mindezt termeszetesen a media tovabb ferditi, egyreszt mert oket is befolyasoljak az emlitett erdekcsoportok, masreszt mert sokkal eladhatobb hir, hogy halalos mereg az e-cigi, mint hogy milliok gozolnek csendben, gondtalanul.


Alapvetoen abbol erdemes kiindulni, hogy a tudo friss levego belegzesere van tervezve, ergo lehetoseg szerint azt juttassunk bele, kulonosen, ha nem vagyunk dohanyosok. Aki viszont dohanyzik es nem tud/akar leszokni, annak szinte barmi jobb megoldas lehet, mint a mergezo egestermeket belelgezni, amit radasul muvileg egyre erosebb fuggest okozova tesznek.

Amennyiben tiszesseges keszuleked van, amit rendeltetesszeruen hasznalsz, es minosegi liquidet veszel, amit belelgezel, az parologtatott gricerin es propilen-glikol, mindketto szeles korben elterjedt es regota hasznalt, altalanossagban biztonsagosnak itelt belegezve is, sot, a PG-nek felmerult a hasznalata mint leguti megbetegedeseket megelozo szer. E mellett van meg benne kis szazalekban izesitoanyag, es nikotin. Ezek sem valok alapvetoen a tudobe, de minden emberi logika szerint nem is okoznak messze olyan rombolast, mint a cigarettafust.

Amennyi kart okoz a goz, annyit szemelyes velemenyem szerint okoz nikotinnal es a nelkul is. A magam tobb mint harom eves tapasztala alapjan kb. semennyit.

2015. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyen bullshitet én is tudok írni bármelyik oldal számára. Tényeket, linkeket, olyan orvosokat, akik nem valami eldugott indiai egyetemen tanítanak, hiteles forrásokat. Addig ez l**asz.
2015. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!