Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Működne így a mélynyomó?...

Működne így a mélynyomó? Bajok nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem most van 2db M.N.C 100W-s 8 Ohm-s hangfalam. Vettem egy LG 150 W 8 ohm házimozi passzív mélynyomó subwoofer-t. A Hangrendszerhez most ideiglenesen van egy Videoton HI-FI EA 6380-S Stereo Amplifier erősítőm, az erősítő 25/25W-s szóval így 50W-s. Szeretném tudni ha szétszedem azegyik M.N.C 100W-s hangfalamnak azt a csatlakozóját amit magába az erősítőbe dugok, hogy az szétszedném és az ottani + - kábelre rákötném, hogy az működne-e. Tudom nem vinné a 100W-150W-t ezzel tisztában vagyok de csak IDG megoldás ez az erősítő. Vagy valaki leírná hogy ezt hogyan oldjam meg hogy a 2. foglalatos erősítőre, hogy tudom megoldani azt, hogy 3 hangfal mennyen rajta. Üzeneteket/segítségeket köszönöm. Boldog Karácsonyt mindenkinek.

2014. dec. 22. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Mélynyomó a stereo jel mindkét csatornáját használja,tehát

nem elég az egyikre kötni.

Az erősítőd végfoka nem tudom mit szól majd ennyi watthoz.

2014. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem életképes megoldás, főleg mert elvi hibás a dolog. A mélynyomó nem azért mély, mert a teljes hangjelet visszaadja csak mélyebben, hanem azért mert csak a mély hangokat emeli ki.

Léteznek mélynyomó erősítők amik olyat tudnak, hogy a teljes jelet, tehát mindkét hangszóró jelét bele kell kötni, majd ez az erősítő megszűri a jelből a mély hangokat (200HZ>) és azt erősítí csak fel.

2014. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!