Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet-e egy napelemes karórába...

Lehet-e egy napelemes karórába, a benne lévő tönkrement tölthető akku helyett elemet (RC) rakni?

Figyelt kérdés

Van egy Casio fényenergiás karórám, már vagy 12 éve bírta a benne lévő vékony kis aksi, de a napokban megadta magát. Vettem bele egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező VARTA gombelemet, ami természetesen nem tölthető (RC 2016), de ugyanúgy 3V-os, és mindenben megegyezik egyébként.

Eddig jól megy vele, pedig azt hittem, hogy esetleg sok lesz neki a napelem és a sima elem, de megy.


Mit gondoltok, nem okoz gondot a rendszernek, hogy nem tudja tölteni az aksit, mert nem tölthető?



#akkumulátor #töltés #Napelemes karóra
2015. jan. 14. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Az elemmel is működik, de nem szabad töltőre rakni.
2015. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Töltőre nem is tudom rakni, nem mobil ez, csak sima óra, esetleg szabadon tudom hagyni a napaelem részét. Az órás azt mondta, hogy nem tölthető elem használata esetén, ki lehet iktatni a töltő részét, hogy a napelem ne tudja tölteni. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a napaelem részét egy ugyanolyan színű papírral kitakartam. Észre sem venni, hogy nem a napelemet látom.
2015. márc. 8. 23:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
tölthető gomb akku 1500ft egyszerübb lett volna azt rakni bele
2015. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valójában nagyon nehéz beszerezni ezeket a aksikat. Itthon kb. 4500 forintnál kezdődik az utángyártott ára. Alig találtam egyáltalán egy ilyen oldalt.
2015. márc. 24. 15:57
 5/6 anonim válasza:
Ez jó volna nagyon, míg 9 ezres is megérné majd, ha egyszer bedöglik. Ez a tablet aksihoz képest baráti ár.
2022. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 Napelemes óra. Nincs töltő. Szóval akkor ne vigye a napra, így értetted?

Válasz előtt nem árt megérteni a kérdést, mindenkinek jobb lenne...

2022. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!