Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy hálózatra visszatáplálá...

Ha egy hálózatra visszatáplálásos napelemes rendszer inverter bemenetér nem napelemet, hanem egy robbanómotoros áramfejlesztő egyenirányított kimenetét kötöm, akkor az ugyanúgy fogja a hálózatba visszatermelni az áramot mint a napelem?

Figyelt kérdés
Nappal a napelem termelné az áramot, sötétedés után pedig egy fagáz generátorral összekötött aggregátor. Ráadásul a fagáz generátor a használati melegvizet is előállítaná.

2014. nov. 24. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Az inverternek van egy maximum árama. Ha az ember fog egyegyenáramú generátort (célszerűbb inkább dinamót) és mindenféle méretezés nélkül ráköti, leéghetnek az inverter félvezetői. De ha jól méretezünk, elméletileg működhet.
2014. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Figyelembe venném az inverter DC oldali igényeit. Ha az aggregátor AC 230V kimenetét Greatz-el egyenirányítom, kondival szűröm kapok kb. 260V DC-t. Ez beleesik az inverter DC oldali bemeneti feszültségtartományába. Az aggregátort pedig úgy méretezném, hogy annak max. árama ne legyen nagyobb mint az amit az inverter max elvár. Így gondoltam. Működhet? A dinamót miért írtad?
2014. nov. 24. 18:30
 3/8 anonim ***** válasza:
A dinamót azért írtam mint alternatívát, mert régebben még készítettek komolyabb teljesítményű dinamókat, amik ténylegesen egyenáramot adtak. (nem lüktetőt mint egy generátor + kétutas egyenirányító). Manapság még selejtezik őket tömegesen, rézárban vehetők meg, és a szigeteléseik sokszor 100 évre vannak tervezve amiből 40-50-et harcoltak még csak le.
2014. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az elgondolásban nem látok hibát.
2014. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaid. Utánna néztem a dinamóknak, de csak olyat találtam ami 6-24 V tartományban küldi a DC-t. Az inverterem optimális bemeneti feszültsége pedig 300-600 V DC. Itt van a gondom a dinamóval, mert DC-DC átalakítás a szükséges teljesítményben igen macerás. Mig ha a generátorból kapok AC-t azt az optimális tartományra tudom transzformálni költséghatékonyan és üzembiztosan, aztán jöhet az egyenirányítás.

Esetleg tudsz olyan dinamót ami kb a jelzett tartományban működik?

2014. dec. 5. 05:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos olyat ami elérhető és meg is vásárolható nem. (max csak 12-24 volton) Szerintem inkább maradjunk a generátornál.
2014. dec. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen invertered van?
2014. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2db Fronius 3.0 IG Plus és 1db Fronius 4.0 TL. A keleti, déli és nyugati napelem mezőkhöz. Mindegyik hálózatra visszatáplálásos. Ezért gondoltam arra, hogy az éjszakai holtidőt ki tudnám használni egy fagázos aggregátorral.
2014. dec. 9. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!