Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom kiszámolni, hogy...

Hogy tudom kiszámolni, hogy mennyibe kerül egy akkumulátor feltöltése?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

egy ilyen:

[link]

fogyasztásmérőt iktatsz a hálózati csatlakozójába, amin előbb beállítottad a fogyasztott energia egységárát!


nem írtad, milyen akkut, mekkora teljesítményű töltővel szeretnél tölteni..., de mivel a töltők általában nem állandó áramot vesznek fel töltés közben, (!) így nem lehet egyszerűen matematikai úton levezetni, hogy a elfogyasztott energia mennyiség mennyibe is kerülne!

2015. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, nem írtam adatokat. Azért nem mert most olvastam az elektromos autókról és elgondolkoztam, hogy valyik mennyibe is kerül egy ilyen autó feltöltése.


Akkor itt van néhány adat!

(Tegyük fel!)


Akku lemerülve 10,5 V

Akku feltöltve: 13,5 V

Akku kapacitása: 100 Ah

Áram ára: 40 Ft/kW


Erre van valamilyen képlet egyáltalán? Vagy kb. hogy lehet kiszámolni/ megsaccolni?

Most azzal ne számoljunk, hogy van egy kis veszteség az AC-DC átalakítás miatt.

2015. jan. 17. 17:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Áram ára: 40 kW/h
2015. jan. 17. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A házad oldalán is van egy fogyasztásmérő. Csak lehet, hogy érdemes minden mást kikapcsolni a töltés idejére :)
2015. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt rögtön kioffoltam.

Alap járaton is rendesen pörög.

Kihúztam kb. mindent, de akkor is ment.

2015. jan. 17. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne csak az Akkumulátor, hanem a töltésre használt akku-töltő paramétereit (Techn. adatok) is írd le!

Primer (230V~) áramfelvétel ? A (? A-es biztosítékkal van védve?)

szekunder töltőáram ?

ezekből az adatokból, már megközelíthető áramfogyasztást tudunk számolni, ismerve az akku kapacitását.

2015. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké.

Akkor: töltő áram: 10 A

Felvett áram (hálózatról) max. 590 mA.


Védő biztosíték nincs!

És kérlek, hogy írj valami levezetést vagy képletet.


Köszönöm!

2015. jan. 19. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!