Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fényerőszabályzós villanykapcs...

Fényerőszabályzós villanykapcsoló energia fogyasztást is változtat?

Figyelt kérdés
Van egy fényerő szabályzós villanykapcsolónk, amire hagyományos spot izzók vannak kötve. 35W/db.x4 . Így összesen már 140W-ot fogyasztana. Ha a fényerőt alacsonyabbra állítom arányosan csökken a fogyasztás is? Nem tudom pontosan hogyan működik ez...

2015. jan. 22. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Csökken a fogyasztás, bár nem tudom milyen arányban. Ha van egy multimétered megmérheted
2015. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Természetesen. Az elektromos áram munkája hővé és fénnyé alakul (meg másegyébbé is csak az irreleváns). Kevesebb fény - kevesebb kevesebb munka. A fogyasztó kWh-t mér, ebből a h az óra, a kW az a bizonyos munka. Ha az kevesebb, akkor ugyanannyi idő alatt kevesebbet forog a mérő is.
2015. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A régi-régi fényerőszabályzóknál nem csökkent a fogyasztás, mert abban csak egy potenciométer volt. A ma kaphatók a technológiától függetlenül mind csökkentik a fogyasztást.

Nem vagyok teljesen képben a világítótesteket illetően, de nem mindegyik használható fényerőszabályzóval.

2015. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
#3-ast egészíteném ki: Valóban, a minap láttam ehhez hasonlót és LED-es izzós megoldást javasoltak.
2015. jan. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amit beépítettem, az egy új típusú távirányítóval is vezérelhető villanykapcsoló. Akkor gondolom ez már csökkenti is. Előttem említették, hogy LED megoldást javasolnak, hagyományos izzók helyett. Az egész lakásban már kicseréltem LEd izzókra, mert töredékét (körülbelül tizedét) fogyasztja a hagyományosnak. A fent említett fényerőszabályzós rendszer viszont inkább hangulatfényként szolgál és nagyon ritkán használjuk. Fontos tudni, hogy az alacsonyabb árkategóriában kapható LED izzók nem használhatók ilyen villanykapcsolóval (vibrál a fénye, vagy csak nem változik a fényerő). Lehet ugyan venni márkás LED izzót, amik működnek vele, de annak már darabja olyan 6000 HUF körül mozog. Mivel hangulatfény teljes fényerővel általában nem működne, így a kapcsoló fényerő szabályzásával is ugyanazt érem el, mint ha kisebb fogyasztásút vennék. Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!
2015. jan. 23. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!