Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyszer régen halottam hogy...

Famus93 kérdése:

Egyszer régen halottam hogy készült fából és fogaskerekekből számítógép és ez meg lett valósítva?

Figyelt kérdés
Vagyis fogaskerék halmaza az egész de az hogy ebből mi az igaz és mi az ami nem sajnos nem tudom, de egyszer láttam képen is vagy csak más képet tettek be de sajnos nem tudom pontosan hogy ez csak egy egyszerű mendemonda vagy van valós alapja is.
2015. jan. 29. 00:55
 1/5 szántóvető ***** válasza:
52%
bakker ez lesz az év kérdése már látom előre.majd emeld ki rendszeresen a kérdést hogy minél többen lássák.
2015. jan. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem is egy. A mechanikus számítógépek a modern elektromos számítógépek elődei. Matematikai számításokat végeztek el, mint összeadást-kivonást, szorzást-osztást, a legvagányabbak négyzetre emelni is tudtak. Ilyen mechanikus számítógép irányította például Hitler csodafegyvereit, a V-2 rakétákat.


A legkorábbi példáját Kr. e. 100 körül készíthették, és antiküthéra-szerkezetenek (antikythera mechanism) hívják, ez a csillagok állását és az olimpiai ciklusokat számolta.

2015. jan. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szántóvető ***** válasza:

azok nem számítógépek voltak hanem számológépek.

Gottfried Leibniz csinált fogaskerekes számológépet a 17.sz-ban de ezt ne nevezzük számítógépnek.

Hitler V2-esei nem voltak irányítottak,addig repültek amíg el nem fogyott az üzemanyag(előzetes kalkulációk alapján töltötték fel a tartályt az idő-és széljárás figyelembevételével)ezért is értek el velük szerény találati pontosságot.

2015. jan. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, hagyjuk figyelmen kívül, hogy a két szó eredetileg ugyanazt jelentette, és hogy egy lyukkártyás vagy mágnesszalagos számítógép sem más, mint egy nagykapacitású számológép. :) Ne keverjük már össze a digitális személyi számítógépet a számítógép fogalmával.
2015. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahha szóval nekem digitális számítógépem van nem számítógépem... Értem :D
2015. jan. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!