Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy egyesült Benz és a...

Hogy egyesült Benz és a Mercedes? (autó stb. )

Figyelt kérdés
Hogy egyesült a Benz és a Mercedes?Technikából kaptam beszámolót de sehol sem találok semmit róla.Valami történetet tudnátok?Esetleg egy oldalt ami ezzel foglalkozik?
2015. jan. 29. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Google, első(!) találat...


[link]


[link]


„Az első világháborút követő infláció és értékesítési nehézségek – különösen a luxuscikkek esetében, melyekhez az autó is hozzátartozott – nehéz helyzetbe hozták a német autóipart. Csak a tőkeerős vállalatok jól bevezetett márkái maradhattak életképesek és gyakran ezek a vállalatok is egyesülésre kényszerültek. Így aztán a hosszú évek óta versenytársnak számító DMG és Benz & Cie. 1924-ben érdekközösséget hozott létre azért, hogy a tervezés, a gyártás, a vásárlás, az eladás valamint a reklám egységesítésével versenyképesek maradjanak. Ez idő alatt a két cég már többnyire közösen hirdette termékeit, de még külön márkajelzés alatt. Két évvel később, 1926 júniusában alakult meg a két legrégebbi autógyár (DMG, Benz & Cie.) egyesülésével a Daimler-Benz Részvénytársaság (Daimler-Benz AG). Végül megszületett egy új márkajelzés, amely a korábbi emblémák lényeges elemeit ötvözte: a DMG világhírű háromágú csillagát, amelyet körülölelt a „Mercedes” és az úgyszintén dicsőséges „Benz” márkanév, a két márkanevet pedig a Benz babérkoszorúja kötötte össze.”

2015. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Wikipédián keress rá ezekre: Benz, Daimler, Mercedes, Daimler-Motoren-Gesellschaft, nem hiteles forrás, de jó irányadó.
2015. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem egyesült Benz lányát hívták Mercedesnek, róla nevezett el egy autót valamikor 1901 környékén.

A cég neve Daimler-Benz volt.

2015. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó nagy hülyeséget írtam!

:)


Persze én is csak hallottam ezt.

2015. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek.Én wikipédián néztem de ott nem dobta ki.Megy a zöld kéz.
2015. jan. 30. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!