Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámítani ehhez...

Hogy kell kiszámítani ehhez az ellenállást? A többi lent.

Figyelt kérdés

Csináltam egy kis panelt ami 230V-ból egyenáramot csinál 230V 10W a teljesítménye és azt szeretném megtudni, hogy hány ohm-os ellenállás kellene rá, hogy 12V-ot adjon le. Nem használok trafót mert csináltam magamnak egy lámpát és elektronikusan alakítom át a feszültséget nem transzformátor meg Gratz híddal.

Szóval aki tud segíteni előre is nagyon köszi! Ja és teljesítmény se változik meg semmi szóval csak a feszültség miatt kellene nekem


2015. febr. 3. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

10W/12V=0,833A

(230-12)/0,833=262ohm kellene,

viszont 262*(0,83)^2=182W-os ellenállás kéne, amit nem lesz könnyű venni/gyártani.

És értelme sincs, hogy van 10W hasznos teljesítményed, meg 182W-ot hővé alakítasz...

2015. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szirty ***** válasza:

...arról nem is beszélve, hogy az így előállított feszültség nagyon nagy mértékben változni fog, ha a terhelés mértéke csak egy kicsit is megváltozik.


Továbbá az ilyen módszerrel előállított 12V nem lesz leválasztva a hálózatról, ami miatt áramütést okozhat attól függően mit hogyan táplálsz az így nyert feszültséggel.

2015. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy áramütés jár az ilyennel már 4 éve benne vagyok a mikro elektronikába stb. csak ezt nem tudtam. De köszönöm szépen!
2015. febr. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!