Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Márkaszervíz vagy független...

Márkaszervíz vagy független szervíz? (laptop, jack aljzat csere)

Figyelt kérdés

Van egy Toshiba Satellite C855-2FU típusú laptopom, amelyből közel egy éve kilazult, majd letört a jack aljzat. Még tavaly szeptemberben voltam a Toshiba márkaszervíznél, hogy kérjek egy árajánlatot. Nem adtam be végül, mert azt mondták, hogy alaphangon 12.000 Ft, de ha a teljes alaplapot ki kell cserélni, nem csak a csatlakozót, akkor több is lehet.


Kérdem én, létezik, hogy egy mezei, törött jack aljzatot 12.000-ért javítanak? Csak én érzem ezt lehúzásnak?


Szóval, ki mit gondol, mik a tapasztalatok, hová vihetném a gépemet, ahol tisztességes, gyors munkát végeznek és kevésbé húznak le? Vissza a márkaszervízbe, vagy inkább egy független szervízt javasolnátok?


U.i.: Sajnos esélytelen, hogy gariban csinálják, nyilván ezért kérdezem. :( Mert nagyon nem mindegy, hogy 4000-5000 Ft-ért csinálják meg, vagy 20.000-ért...



2015. febr. 8. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
5ezer körül van egy egy sima portalanítás, nem fogják 10 alatt megcsinálni, szerintem vegyél egy usb-s hangkártyát
2015. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már megtörtént, volt olyanom, nemrégiben ment tönkre.

Bár az igazat megvallva egy idő után idegesített is (folyton, akár még a legapróbb mozdulattól is kilazult, olyankor meg sípolt a fülembe, stb.), szóval az max. ideiglenes megoldásnak jó.

De egy olyan embernek, mint én, aki napi szinten több órán át hallgat zenét, néz filmet, sorozatot, videotelefonál, estébé nagyon nem jó választás hosszú távon a külső hangkártya. :( Egy szó, mint száz, egyre inkább érik, hogy meg kéne javíttatni.


Mindenestre köszönöm a választ! (Ha valakinek van tapasztalata bármelyik szervízről, vagy akár magáról a problémáról, akkor azt is várom.)

2015. febr. 9. 00:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Te is megcsinálhatod, ha van forrasztód
2015. febr. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A páromnak van, de nem vállalja, amit meg is értek, mert tart tőle, hogy esetleg elrontja.
2015. febr. 9. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
én magamnak csináltam meg, vettem egy panelba építhető jack aljzatot, szétkaptam a laptopot, kiforrasztottam a régit, beforrasztottam az újat, burkolat vissza, nagyjából 20 perc volt az egész. 400 ft volt az aljzat hozzá.
2015. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előszörj azért gyakorold valamin a forrasztást
2015. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!