Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám be legjobba...

Hogyan állíthatnám be legjobban fémkeresőm? Vagy van ehhez segítő linket adni? (kerestem de sajnos ebben a témában nem nagyon találtam segítséget)

Figyelt kérdés

Egy rokon által lett itthon egy (gondolom) régebbi, egyszerű fémkereső. Mivel nem értek hozzá csak úgy találomra tudtam állítgatni. Már teszteltük és találtunk is egy-két fémhulladékot. Úgy legfeljebb 10 cm mélységben pár centis pengét és egy konzervdoboz fedőjét. Most hát persze nem tudjuk, hogy meddig és hogy képes jelezni mélyebben lévő tárgyakat. Lehet elhaladtunk egy csomó minden felett.


A keresőn az alábbi fel-le tekerhető lehetőségek vannak:

TUNE

MODE (OFF,VLF,TR1,TR2)

GROUND

DISCRIMINATION

SENSITIVITY

A fogókaron egy AUTO TUNE gomb.


Valami lehet választani "BAT. TEST" és normális beállítás között.


Jelzésül egy piros és zöld fény villog. (FERROUS, NON-FERROUS) Utóbbiak fel vannak írva és egy mutató tud ingadozni köztük. (mint egy km/h mutató kb.)


Ami érdekes benne, hogy jelezte a dolgokat, de az előbbi fény és mutatós jelzések mindig fordítva működtek. Ha épp sípolt, hogy fémet érzékel akkor a mutató süvített át a fémből a nem fém jelzésbe. Ugyanígy a fény is.


Márkáját nem tudom, nincs rá írva semmi. Használati útmutató nincs meg.



2015. febr. 9. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Neked kell kifürkészned a géped tudását,sok gyakorlással türelemmel.

A VLF mód a legfejlettebb(a gépeden)igy azt használd.

A bat.test,pusztán csak akku teszt funkció.

Tune.. a hang megjelenése.

Ground .. a föld mennyire mineralizált(vasoxidos),kissé tompitja a keresőt minél erősebb.


Discrimination: vaselválasztás. Minél erősebb ez ,...

akkor a kisebb nem vas tárgyakat,sem veszi észre,és visszafordítva is igaz ! (a föld tele van vas hulladékkal)

2015. febr. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lemaradt..

SENSITIVITY : A kereső fej érzékenysége(ált-ban 60-70% on szokott lenni.

2015. febr. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 vatafak ***** válasza:
a ferrus nonferrus nem azt jelenti hogy fém/nemfém (hiszen ez egy fémdetektor nem igaz? ). Hanem azt hogy mágnesezhető vagy nem mágnesezhető fémet érzékel a ketyere. Elvileg a discrimination beállítás is a erre a detektálási képességre kéne h vonatkozzon. ha kincskeresésben utazol akkor téged a nem mágnesezhető fémek érdekelnek (arany, ezüst stb.)
2015. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt olvass:

[link]

2015. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!