Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kisbabát szeretnék, egy ideje...

Kisbabát szeretnék, egy ideje sajnos próbálkozunk, de sajnos semmi. Milyen teakeverékek használtak nektek? Mit javasoltok? Mikor mennyit milyet és hogyan igyak? (a részletek lent) Válaaszoljatok sokan kérlek titeket

Figyelt kérdés

Vettem málnalevelet,cickafarkfüvet,csalánlevelet,citromfüvet,orbáncfüvet,kamillát.

Vettem méhpempős mézet,folsavat+vasat,e-vitamint,magnézium+B6-ot,supradynt,c-vitamint.

Szerintetek ebből mire van szükség és mennyire?

Ezeket különböző oldalakon olvastam,de ahány oldal annyi variáció...

Akiknek bevált a teázás és vitaminozás azok leírnák hogy mit használtak hozzá és hogyan?Mire van még szükség esetleg?(palástfüvet is akartam venni,de sajnos több gyógynövényesben is jártam és nem volt)



#teherbeesés #fogamzást segítő teák
2012. aug. 17. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Még mielőtt bármit is mondanánk teákról, azt leírnád, kérlek, hogy van/volt-e kivizsgálás, van-e diagnózis, kaptál-e kezelést, milyen a ciklusod, van-e peteérésed? Mert ezek hiányában mindenki először ezt fogja kérdezni, ugyanis ezek nélkül segíteni nem tudunk. Ill. egyébkén is csak tanácsot adhatunk neked.


Jól bevásároltál!! :)


Ezek közül egyelőre a folsavat, a c- és az e-vitamint javasolnám szedni, azok nem bántják sem egymást, sem téged, vitaminok lévén.:D

A magnézium akkor fog kelleni,ha már sikerül teherbe esni, vas szintén, de az már egyénfüggő.


Amit kértem, írd le légyszi, továbbiakban többet ezek nélkül nem hiszem hogy tudna segíteni bárki is. 2lányosAnyuka

2012. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

27naposak a ciklusaim,nem kezeltek eddig semmivel.

Van peteérésem,az érzéseim szerint(mindig érzem,vagyis általában,de sajnos ez sem segített eddig rajtam)

Ovulációs tesztet ettől a hónaptól kezdve fogok használni.

2012. aug. 17. 15:55
 3/13 anonim ***** válasza:

1 vagyok: az jó lesz. Azért egy kivizsgálás nem ártana. Ha viszont van pé-d, és a ciklusod is rendszeres, akkor a cickafarkfű-tea bezavarna állítólag (én iszom, de én pco-s vagyok, és végre csinált egy mensit, aminek nagyo-nagyon örültem! az arcomon lehet látni a javulást, nem vagyok olyan vízfejű :D)

Tehát én a cickafark-palástfű tea használatát szívesen leírom neked, de mondom: talán előbb inkább orvoshoz kéne fordulnod, mert pl. lehet hogy egyik hormon szintje magas, vagy pont alacsony, és ezen a tea sem biztos hogy segít, viszont az erre kitalált gyógszerek akár 1 hónap alatt is eredményhozhatnak (én is csak olvastam ezeket itt, én most járok utána, hogy van-e IR-em)

2012. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor leírod a tea használatát? :)

Palástfüvem nincs,több helyen kerestem és nem volt sehol.

Megpróbálom a teázást pár hónapig és ha eredménytelen,akkor orvoshoz fogok fordulni.Egyenlőre még szeretném az orvosokat kihagyni,hát ha nélkülük is menne.(és sajnos van nem egy ismerősöm akinek az orvosok csak rontottak a helyzetén.ezért talán kicsit félek is orvoshoz fordulni)

2012. aug. 17. 17:06
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintetek ez a teakeverék hatásos?Valakinek használt már?

"Fogamzás teakeverék"


- barátcserje (kihagyható, ha tabletta formában szedjük)


- citromfű (jóízű)

- kamillavirág (gyulladáscsökkentő)

- körömvirág (gyulladáscsökkentő) egyenlő arányban elkeverve


- kiegészíthető ánizzsal, orbáncfűvel (mindkettő jótékony hatással van a női szervekre)


- cickafarkfű (1.)


- palástfű (2.)


Elkészítés: Mérj ki minden teafűből azonos mennyiséget, mondjuk 30 teáskanálnyit egy mély tálba. A cickafarkfű és a palástfű kivételével keverd jó alaposan össze a teafüveket. Oszd két részre. Az egyik részt a cickafarkkal (ezt kell a ciklus első felében inni), a másikat a palástfűvel (ciklus második felében) keverd össze. Reggelente forrázz le 3dl vízzel 2-3 teáskanálnyi keveréket. 8-10 percig hagyd állni, majd esetleg kevés mézzel ízesítve fogyaszd. Jó tudni, hogy a cukor és a citrom befolyásolják a gyógynövények hatását, így lehetőség szerint érdemes ízesítés nélkül inni.


Alkalmazás: reggelente 1-1 csészével kell inni a ciklus első felében (tehát a menstruáció első napjától kb. 2 hétig), a cickafarkasat, a peteérés után igyuk a palástfüveset.

2012. aug. 17. 17:22
 6/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: a cickafark teát a menstruáció elmúlta utáni első naptól (amikor már nincs semmi, mert visszahozhatja, bő vérzést okozhat!) kell inni az ovuláció napjáig, onnan másnaptól a mensturáció megjöveteléig palástfüvet.

A tea így készítendő: 2-2,5 dl forralt vizzel leöntöd az 1 teáskanálnyi füvet és lefödve állni hagyod (a cicet 10 percig is, akár, de palástfüvet csak 5 percig, itt olvastam,hogy valaki irta, hogy 5 perc utáni főzet lehet májkárosító hatású!), aztán elkortyolgatni éhgyomorra, leszűrés után. A fém eszközök használata kerülendő!

De! Mégegyszer mondom: a cickafarkfű a rendszeres, pontos jó kis mensidet bezavarhatja!!!!

2012. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szedj propoliszt (méhpempőt)! Méhésztől biztos tudsz szerezni. Nagyon jó, helyreteszi az immunrendszert, segíti a peteérést, és a terhesség ideje alatt is csökkenti a vetélés veszélyét. Antioxidáns, tele vitaminokkal. Nagyon egészséges, nekem bejött.
2012. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Leírom a sztorimat neked:3 éve vágytunk babára,nem jött össze.tavaly télen ez miatt depisen jártam a természetet.megláttam egy csipkebogyóbokrot,tele csipkebogyóval.leszedtem,hazavittem,és tömény áztatmányt csináltam otthon,gondoltam jó lesz immunerősítésre.nagyon ízlett,2 hétig mindennap ittam,amíg tartott.és a következő hónapban terhes lettem.máig nem tudom,van e összefüggés,de egy próbát megért.fontos,hogy ne főzd,hanem áztasd,mert a főzéssel csomó értékes anyagot ,,megölsz''
2012. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
elsőkörben a párodnak kéne egy spermiograamot csináltatni.
2012. aug. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Akkor próbáljam meg a csipkebogyót is?

Valakinek bevált még valamilyen tea?

2012. aug. 25. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!