Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szalagfűrészlap hegesztés....

Szalagfűrészlap hegesztés. Normáslis ez?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék fűrészlap hegesztéssel foglalkozni. Van hegesztő gépem is. Már próbálgatom a hegesztést .Levágom derékszögben a lapot aztán befogom a gépbe beállítom a gépet szépen összehegeszti visszalágyítom a varratot lecsiszolom. A problémám a következő bár nem tudom probléma-e ha hajtom a lapot kb 45 foknál eltörik a hegesztésnél. igaz ekkora terhelést gépen soha nem fog kapni Szóval erős meg minden . Normális-e hogy ekkora hajtásnál eltörik??

2015. febr. 16. 17:53
 1/9 dirtboy ***** válasza:

kb 7mm-t ferdére reszelsz belőlük ugye?

közé megy a rézlap,melegíted,szórod bóraxal,ha kész vissza melegíted meggy pirosig aztán hagyod ki hűlni.


ha így csinálod akkor jónak kell lennie,egyébként a lap méretét és a fűrésztárcsa ívét kell figyelembe venni,ha nagyon meghajlítod kézzel akkor nyilván elreped vagy eltörik de lehet a gépen sokáig jó lett volna.

2015. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez rézlap és bórax mentes. Tompahegesztőgéppel dolgozom. Csak arra vagyok kíváncsi hogy normális-e az hogyha a hegesztéstől kb 20-20cm re elkezdem karikára hajtani a lapot akkor eltörik . De elvileg neked van igazad mert akkora terhelést sosem kap az a lapmert én 25x0.6 os lappal próbáltam . Azt meg annyira nem használják kis barkácsgépre
2015. febr. 16. 20:31
 3/9 dirtboy ***** válasza:
a tompát nem ismerem,nem tudom az mennyire tartós
2015. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ekkorát terhelést - normál - üzemnél valóban nem kap.

A probléma nem az egyszeri terhelésből ered.

Hanem a fáradásból, azt meg otthoni módszerekkel nem tudod "tesztelni".

Abból tudok kiindulni, hogy kis gépen Ytongot vágtunk és nem tört el az ilyen módszerrel hegesztett lap.

2015. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Agyonhasznált lapokon próbálkozom . De egyre nagyobb a siker mert már egyre ritkásabban törik
2015. márc. 3. 12:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi a mestert! :)
2015. márc. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A fűrészlap mindig a hegesztésnél törik el. A megfelelő hegesztésnél nem csak utána melegítenek hanem előtte is. Próbálj ki több beállítást ugyan azon az anyagon és amelyik a legjobb legjobban meghajlítható törés előtt az a megfelelő. Macerás, de megtérül ha jó munkát adsz ki a kezed közül. A használt lap mindig törékenyebb, sok ha nem is látható de tele van hajszálrepedéssel, anyagfáradással.
2015. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt az előmelegített változatot nem is halottam de kipróbálom. Igen sajnos a gyűrt csavart repedezett lapokkal nehéz bánni
2015. márc. 11. 10:48
 9/9 anonim válasza:
üdv:Próbálkoz töbszöri visszzalágyitással.Nekem akkor törik ha erőssen felmelegitve próbálom visszaéngedni. Ép hogy ízzon egy kicsit s ha van rá lehetőség töbször melegisd így fell.
2019. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!