Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vásároltam egy pioneer fejegys...

Dawn33 kérdése:

Vásároltam egy pioneer fejegységet és recseg a hangszóró?

Figyelt kérdés
Audi A3 1998 1.9TDI autóról van szó. Vásároltam bele egy elég komoly pioneer fejegységet. Bekötésnél voltak gondok mivel régi csatlakozok voltak az autóban és átalakítót nem lehetett hozzá kapni így elvágtuk a kábeleket és egy új csatlakozóba szereltük be hogy jó legyen de a két első hangszóró kábelét össze kellett forrasztani. Első két hangszóró ki lett cserélve egy Macaudio hangszóróra. Probléma ott kezdődött hogy kezdetekben csak a hátsó hangszórók szóltak és a mély láda arra gondoltunk ez azért van mert a két hátsó hangszóró is gyárilag erősítőre van kötve és ezért elnyomja az első kettőt. viszont lekötöttük az erősítőt hogy csak az első két hangszóró szóljon de a maximális hangerő 30% recsegni kezd (ami alapból se valami nagyon hangos). ez mitől van ? gyengék a hangszórók? vagy a kábellel lehet gond?

2015. febr. 19. 11:02
 1/5 Osynho ***** válasza:

"de a két első hangszóró kábelét össze kellett forrasztani."


OMG! Miért?

2015. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert ha jól emlékszem a bemenet miatt. ez lehet a probléma ?
2015. febr. 19. 11:14
 3/5 Osynho ***** válasza:
Ott valami nem jó. Szakember látta a bekötést? Az iso csatlakozóban 4 pár kimenet van a hangszóróknak, tehát szó sincs a 2 összeforrasztásáról! Ez esetben párhuzamosan van kötve a 2 hangszóró, tehát 2ohm-al terheli a fejet, ami bármikor leéghet.
2015. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Osynho ***** válasza:

"Mert ha jól emlékszem a bemenet miatt"


Miféle bemenet?

2015. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem aki kötötte és rosszul írtam le rendesen van kötve nincs összeforrasztva a csatlakozóba is úgy vannak a kábelek ahogy lenniük kell első hátsó jobb bal oldal külön :) tehát így elvileg a csatlakozó teljesen rendben van. akkor maga a kábellel lehet a probléma vagy ?
2015. febr. 19. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!