Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftbe milyen hangszór...

Suzuki Swiftbe milyen hangszórót és fejegységet?

Figyelt kérdés

A kérdésem ennél egy kicsit komplikáltabb: ideiglenesen, kb. egy évig fogok használni egy régi Swiftet (2001-es, 993 cm3), gyárilag nincs benne semmilyen "hangrendszer". Eddig ez nem is volt baj, mert nem nagyon használtuk (összesen 40ezret futott 14év alatt). De most egy darabig szükségem lesz rá, és ezért jó lenne, ha lenne benne valami, ami szól. Nem kell, hogy jó minőségű legyen, éppen csak, hogy szóljon. Max 20-25 ezret szánnék rá (tudom, hogy nagyon kevés, de tényleg csak max 1 évig /15e km/ használom majd). Nem igazán értek hozzá, de valami minimális előkészítés van a kocsiban: van antenna a tetején, és a fejegység leendő helyén van egy sok kis színes kábelből álló cucc ( :D tudom, hozzáértőknek ez nagyon hülyén hangzik... de én laikus vagyok), gondolom ez helyezi majd feszültség alá a cuccost. Elég lesz nekem 2 hangszóró előre, a műszerfalba (azt hiszem, hogy 100mm átmérőjű a hely, ami ott van, és ott viszont már nincs kábel). Tehát: jól gondolom, hogy elég venni egy fejegységet (10e Ft környékén), illetve a 2 hangszórót (6-8e. Ft) és a kábeleket? Ilyen egyszerű a dolog, vagy kell még hozzá valami? Milyen kábelek kellenek a hangszórók és a fejegység összekötésére?

Konkrétan ezeket néztem ki:

[link]


[link]


Ez így (a megfelelő kábelekkel) működőképes konstrukció lehet? Illetve ha igen, akkor csak egyszerűen össze kell kötögetni őket, vagy forrasztani is kell valamit?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!! :)



2015. febr. 7. 14:45
 1/5 dirtboy ***** válasza:

fejegység felejtős helyett jvc kd-x210 menjen,1000ftal több csak.

a másik hangszóró helyett is biztosan van jobb,az ilyen kis méretű hangszórók piacát nem nagyon ismerem de tuti hogy van jobb.


forrasztani feltétlen kell,semmit nem kötözünk csak úgy össze forrasztás nélkül.

a forrasztásra pedig lehetőleg ne szigetelő szalagot tekerj hanem vegyél zsugorcsövet és azt melegítsd rá.

1,5mm2-es hangszóró kábelre szükséged lesz ha nincs az ajtóba hangszóró vezeték.

2015. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tehát ha jól értem, akkor ilyen kábelre van szükségem: [link]

Ezt összeforrasztom a hangszóróval, de a másik vége hogyan megy be a fejegységbe, mert gondolom, hogy oda nem forrasztani kell, hanem helyette a kábelre kell valami csatlakozó, nem?

2015. febr. 7. 15:42
 3/5 dirtboy ***** válasza:

így van az egy hangszóró kábel,olyan kell.

a szürke és fehér kábel az iso-nál a jobb és a bal első hangszóró jelölése,ezekre kell ráforrasztani a hangszóró kábeleket.

sima fehér a bal első pozitív szála

fehér és fekete a bal első negatív szála


sima szürke a jobb első pozitív szála

szürke és fekete a jobb első negatív szála

2015. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra a célra, ami neked kell, bőven elég a Blaupunkt, amit linkeltél.
2015. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dirtboy ***** válasza:

tegnap 21:46


furcsa gondolkodás ez mert az ár különbség elenyésző de a blau mint fejegység márka sehol nincs a jvc-hez képest,későbbiekben a jvc fejegység eladása sokkal könnyebb lenne mert több funkcióval is rendelkezik.

a jvc-ben van 2,5Voltos rca kimenet,lpf filter,kormány távvezérlési lehetőség,többféle formátumot felismer nem csak mp3-at meg WMA-t.


én úgy gondolom ez megéri azt a kis plusz pénzt.

2015. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!