Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi fog történni a lakást...

Mi fog történni a lakást körülvevő hálózattal ha egy konnektorba vizet öntünk?

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Leveri a megszakítót.
2015. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy még le sem veri azt sem.
2015. márc. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha egy működő hálózatba azért valaki vízet önt... ott biztos leveri illetve lehet hogy a konnektornak annyi lesz...
2015. márc. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:
A legkevésbé sem biztos. Szépen elrotyogtathatja a vizet egy darabig anélkül hogy túláram keletkezne.
2015. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hominida ***** válasza:

#4, meggyőződésem szerint ez nem fedi a valóságot. Ha megvan a rövidzár, akkor nincs rotyogtatás, hanem puff, óriási szikra, aztán csókolom. Az áramkör kismegszakítója vagy olvadóbiztosítéka leold, de elég valószínű, hogy a villanyóra főmegszakítója is. Erre vannak kitalálva.


Aztán persze ha valakinél "patkolt" biztosíték van, azaz csak valami dróttal vagy alufóliával rövidre van zárva a biztosíték két vége, mérhetetlenül ostoba módon, annak lehet, hogy kigyullad a vezeték a falban. Mondanám, hogy megérdemli az istenbarma, de azt egy hülye sem érdemli meg, hogy porig égjen a lakása, jó eséllyel leamortizálva a szomszéd lakását is.


A konnektor valószínűleg megpörkölődik, mindenképpen szét kell szedni, ellenőrizni, letakarítani róla a kormot, újrakötni.


A vízöntős kísérletnek van egy gyakorlati hátránya: lehet, hogy a puffszikracsókolom a vízsugáron át a kísérletezőbe megy, ami rontja a hangulatot.


Olyan van, hogy valaki azt szeretné ellenőrizni, hogy a konnektorok földvezetékei tényleg jól vannak bekötve, és zárlat esetén tényleg ott megy el az áram. Én is csináltam ilyet. Akkor egy fabotra kell rögzíteni egy megfelelő alakú kis drótot, és megfelelő távolságból, persze a konnetor mellől a gyúlékony holmit is eltakarítva, lehet csinálni egy rövidzárat. Érdemes előtte a konnektort szétszedni, hogy ne égjen meg az egész, csak a vezetékről derüljön ki az igazság.

2015. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

"#4, meggyőződésem szerint ez nem fedi a valóságot."


Lehet ilyen meggyőződésed, de ennek csak egy oka van: Soha nem láttál még ilyet. Én viszont láttam, nem egyszer!

Hidd el hogy így van!


Nem feltétlenül lesz zárlat. Sőt az a valószínű, hogy nem lesz ha a vízzel érintkező vezető felület nem nagy és a víz viszonylag tiszta.


Alapvetően a víz ugyanis nem vezeti az áramot. A szennyezések miatt válik vezetővé.

Ha két, a végükön kb 1-2 cm hosszan megblankolt vezetéket merítesz egy pohár vízbe és 230V AC-t vezetsz bele, akkor elkezd kissé pezsegni, a víz pedig felmelegszik, egy idő után felforr.

Mellesleg létezett régebben ilyen elven működő orosz vízforraló is. csak két elektróda volt műanyag távtartóval amit a pohár szélére lehetett akasztani.


Mondanám hogy próbáld ki ha nem hiszed, de nem mondom mert aztán én leszek az oka ha bajod esik ha valamit rosszul csinálsz.

2015. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hominida ***** válasza:
#6, nehéz elképzelnem, hogy a víznek akkora ellenállása van, hogy nem csinál zárlatot, de valamikor kipróbálom. Kijelentem, amíg még tehetem, hogy te semmilyen mértékben sem vagy felelős a következményekért. :-)
2015. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:
2015. márc. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ hogy mi történik.

Ha van életvédelmi relé, akkor leoldódik valószínűleg, hiszen senki nem garantálja hogy az áramkör a fázis és nulla közt záródik.

Ha nincs ilyen, akkor sem hiszem hogy leveri a kismegszakítót, nem folyik ott akkora áram.

2015. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keress rá a "keráló" kifejezésre.
2015. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!