Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom megoldani, hogy a...

Macika78 kérdése:

Hogy tudom megoldani, hogy a megjavított elektromos eszköz próbájánál ne a fő biztosítékot verje le, ha rossz?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem valami extra nagy áramfelvételű eszközről van szó, akkor köss vele sorba egy ilyet : [link]
2015. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

A próbához használj egy a főbiztosítónál gyorsabb kioldású biztosítékot aminek a névleges áram értéke nem sokkal nagyobb mint ami a készülékhez kell, de sokkal kisebb mint a főbiztosítóé.

Pl. ha a főbizt. C16A megszakító, akkor használj B4A megszakítót.

2015. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Indulj ki abból, h a soros körben folyó áram a kör minden fogyasztóján egyforma. Pl ha egy vasalót kötsz a készülékeddel sorosan akkor az áram biztosan nem haladja meg a vasaló névl. áramát.(230Vesetén) En izzóval szoktam tesztelni...azonnal "látom" hogy a körben folyó áram mennyi...
2015. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

Soros izzóval annyit lehet elérni, hogy kiderülhet ha a készülék teljesen zárlatos. De ehhez is ismert várható áramfelvétel és megfelelő teljesítményű izzó kell.


Első körben jó lehet egy próbához.

2015. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!