Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fotoelektronikus érintőgomb,...

Fotoelektronikus érintőgomb, működhet?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy olyan érintőkapcsolót ami az Xbox one-oknál is van. A felület egy éppen hogy csak átlátszó sötét plexi és mögötte helyezkedne el a kapcsoló. (Ez: [link] Ha az ujj közelít az infra elé akkor bekapcsol.

Készítettem egy amatőr rajzot az egyszerűség kedvéért ( [link]



2015. márc. 29. 13:06
 1/7 A kérdező kommentje:
* a javított link [link]
2015. márc. 29. 13:08
 2/7 anonim válasza:
Próbáld meg talán azt hogy kötsz egy tranzisztort a fotódióda mögé jel erősítés céljából hogy zárja az utánna lévő áramkört ezéltal kiválts egy kapcsolót nekem ez az ötletem de nyugodtan tessék javítani én nem vagyok szakember.
2015. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Elnézést , kicseit félreolvastam , igen lehetséges hogy működne ki kell próbálni de a tranzisztoros verzió abban az esetben jó ha az általad használt áramkör nem hajlandó nagyon együttműködni azzal az infra fénykapuval.
2015. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy működik.

A ledet meg kell táplálni valamilyen pár kiloHertzes frekvenciával modulált feszültséggel, ha el akarod kerülni, hogy a környezeti statikus fény szennyezés beindítsa a működést.


A vevő diódára egy az adó led megtápláló frekvenciája alatt érzéketlen erősítő áramkört kell készíteni. Ezt akár egy megfelelően kicsi értékű csatoló kondenzátorral is el lehet érni. Az erősítő kimenetén már elég nagy lesz a jel, ahhoz, hogy bármit vezérelhess vele, persze a vezérlést is illeszteni kell megfelelő áramköri egységgel, ami egyik oldalán kiszolgálja a vezérelni kívánt áramkör kapcsoló bemenetét megfelelően illeszkedve, másrészt fogadni tudja a az optikai áramköröd kimenő jelét.


Minden megoldható, de nem "egy-egy drót a lábakra és működik" a dolog.

2015. márc. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Írtam, "a ledet meg kell táplálni feszültséggel"..


Ez így van, de legfőképp az adó leden az átfolyó áramot kell max érték alatt tartani. (ezt azért írom le külön, mert hamar elszállnak az ilyen ledek egy kicsivel is nagyobb áram hatására)


Nagyon sok apró és finom dolgot kell szem előtt tartani, hogy minden egyes áramköri egység a neki megfelelő értéken, összhangban működjön. Ehhez komolyabb elektronikai tapasztalat és elméleti ismeret szükséges.

Ha rendelkezel ilyennel akkor gyerekjáték lesz.

Különben meg kínlódás és kudarcok sorozata.

2015. márc. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat :)

Viszont a LED előtti plexilap nem teljesen átlátszó. Szóval arról nem tud visszaverődni a fény?

Muszáj, mert nem akarom azt hogy a ledek ott látszódjanak.

2015. ápr. 1. 07:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Abban szóródhat annyira is, hogy a vevőbe azonnal vissza jut és nem fog működni. persze egy próbát megér.


Először próbáld plexi nélkül, aztán ha minden ok akkor el tudod már dönteni, hogy mehet elé opál v. matt plexi vagy nem.


letisztultan ki kell zárni minden más hiba forrást legelőször. Aztán lehet tovább kísérletezni vele.

2015. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!