Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet beállítani hogy az...

Hogy lehet beállítani hogy az összes hangfal szóljon 5.1-es Logitech z506 hangfalnál?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Logitech z506-os hangfalat és a problémám az hogy nem szól az összes hangfal a Google Chromeba(pl. a youtubeon). Próbáltam más böngészővel is és ottsem működött csak egyik jobb, egyik bal és a subwoofer. Töltöttem le Realtek drivert. Felismeri és ott kipróbáltam és működik az összes. Aimp-ben is működik az összes hangfal. Csak ha youtubeon hallgatok zenét akkor nem. Valaki nem tudja hogy mi lehet a probléma?? Hogy lehet beállítani hogy működjön az összes?

2015. ápr. 3. 18:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem csak a youtubeon nem megy az össze hangfal hanem játékokban sem :/
2015. ápr. 3. 18:20
 2/11 Osynho ***** válasza:
Mivel a youtube sztereó, így sztereóban szól. Nincs ebben semmi meglepő. :)
2015. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a PC játékok, pl. a Counter Strike is?! Mivel ott sem megy az összes..
2015. ápr. 3. 20:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Sőt, most veszem észre hogy konkrétan csak az aipmben es a Realtek hangbeállításnál megy...máshol nem...most kezdtem el filmet nézni és ottsem megy az egész... valaki tudna segíteni??? :/
2015. ápr. 3. 20:53
 5/11 Osynho ***** válasza:

Az egyes játékok támogatják a Dolby Digital Live, vagy DTS Connect 5.1-es formátumot, de ez csak digitális kimeneten működik és csak a támogatott hangkártyákkal.


Attól, hogy az összes hangszóró szól, még nem lesz 5.1 a hangzás, ergo csak rosszabb lehet, mint az eredetileg sztereóra kevert hangsáv sztereóban megszólaltatva. Az ilyen hangcuccok nem tudnak pl Pro Logic II-t, vagy DTS Neo-t, amelyek segítségével a sztereó jelből kevernek 5.1-es hangzást. Ezt se tartom igazi 5.1-nek, zenére meg kifejezetten alkalmatlan, esetleg sztereó filmek esetén van létjogosultsága, de szerintem a mai világban alap, hogy 5.1-e3s filmeket nézünk. :)


Hogy van összekötve a hangkártyával a cucc?

2015. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Volt hozzá 2 kábel....

[link]

A zöld az egyik, a fekete és naracs az egybe van.... ugyanigy bekötöttem a gépbe is a megfelelő helyekre..

2015. ápr. 3. 22:25
 7/11 Osynho ***** válasza:
Igen, így a hangkártya külön-külön csatornákon, analóg módon küldi ki a jelet. Amennyiben van erre valamilyen eljárás, amit a hangkártya ismer, megoldható a sztereó jel szétkeverése, legrosszabb esetben 6 csatornás sztereóra. Mondjuk ez inkább hátrány, szerintem. :D Viszont a rendes 5.1-es hangok tudják dekódolni, ilyen a Dolby Digital és a DTS. Jellemzően filmek hangsávjai. Ehhez megfelelően beállított driver és lejátszó program kell.
2015. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok valami nagy műszaki zseni, tehát sokat nem értettem :D tehát ha letöltöm a dolby digitalt elvileg menni fog? :D
2015. ápr. 3. 22:50
 9/11 Osynho ***** válasza:

Nem, a realtek hangkártyák tudják a DD és DTS, 5.1-es sávokat dekódolni. Tehát az olyan forrás, ami eleve 5.1-es, tehát úgy lett masterelve, hogy tartalmaz 6 csatornányi hangot, 5.1-ben fog szólni. A hangkártya dekódolja a sok csatornás hangsávot, elvégzi a digitális - analóg konvertálást, majd a jack kábeleken kiadja az analóg jelet, külön-külön csatornán a 6 sávot (3db sztereó jack). A hangcucc csak megszólaltatja azt.


Sztereó forrásnál, amilyenek a játékok, zene youtube, továbbra is sztereón fog szólni minden. Ha a hangkártya ismer valamilyen algoritmust, amivel szétkeveri a 2 csatornát 6 csatornára, akkor elérhető valamiféle ál-5.1, de az igazi 5.1 az, amit a hangmérnökök 5.1-be kevertek.

2015. ápr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezeknél szól az összes?

[link]


[link]

2015. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!