Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Notebook vásárlása operációs...

Notebook vásárlása operációs rendszerrel vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdés merül fel az emberben ha notebookot szeretne vásárolni!Elsőként, hogy hol? (Ismertebb szaküzletekbe tertem be információkèrt)

Ahany emeber annyi vélemény. először op.rendszer nélkül vegyek,hiszen baráti rádiónakobnak bárhol és a garancia megmarad. Aztán jöttek az intő szavak, hogy a garancia bizony elùszik ha nem jogtiszta szoftver kerül fel....na most akkor?

Nyilván hivatalos úton járunk el,nincs mibe bele kötni. De(!) Gép vétel után, a garancia (euro**s szakuzletben) +20.000 -vagy több- tegyek rá oprendszert (30-50.000-ig hivatalosan) és máris vagyonba kerül az egész. Vélemények?



2015. ápr. 6. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott vannak a különböző Linux disztribúciók amelyek ingyenesen, bárki számára hozzáférhetőek teljesen legálisan.
2015. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez mind attól függ, hogy milyen árkategória, mire akarod használni, stb. A garancia a hardverre vonatkozik, teljesen mindegy, hogy milyen szoftver van a gépen. Ha gond van formázod és visszaküldöd.
2015. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Windowshoz ragaszkodom

Azzal lettem ijetszve, ha tört rendszer kerül a gépre , tönkre teheti és intsek búcsút a garancianak. Nem teljesen értem ezt a szoftver- hardver összefuggest

2015. ápr. 6. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy hülyeség, nem lesz semmi baja a hardvernek, ettől függetlenül jobban jársz eredeti Windózzal. Egyébként ha nem használsz olyan szoftvereket, amik kizárólag Windowson futnak, tényleg jobb a Linux.
2015. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:
A garancia a hardverre vonatkozik nem a szoftverre. A szoftverre (oprendszerre) akkor sincs garancia ha oprendszerrel együtt veszed. Arra legfeljebb támogatás van.
2015. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó szempontok között van nálam. Ha van Windows hozzá, legalább eredeti lesz a rendszer, ha nincs hozzá, akkor meg majd megoldom máshogy. Letöltöm úgy is a megfelelő Windows telepítőt, nem az előretelepített, gyárilag összeszemetelt rendszert fogom használni. Az általam telepített rendszer meg majd aktiválva lesz valahogy. Vagy termékkulccsal, ha jár a géphez, vagy "más" úton. A jelenlegi gépemnél így csináltam, rögtön újratelepítettem, majd aktiváltam a gép alján lévő kóddal, mert járt hozzá rendszer.
2015. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!