Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy dell inspiron 3542...

Baloben kérdése:

Vettem egy dell inspiron 3542 laptopot linux ubuntu rendszerrel (ekkor a wifi még hibátlan volt). Felteleptettem a win 8.1 pro-t, rámegyek a "jobb sarok-->settings-->internet access-re és egy wifi hálózatot sem talál. Tovább lent!?

Figyelt kérdés
Ahogy lei'rtam, egy wifi hálózatot sem talál a laptop mióta win 8.1 fut rajta :( Próbálgattam a wifi kapcsoló gombot (fn+PrtScr) de arra nem reagált, a routerrel meg semmi sem lett csinálva azóta viszont ha az internet kábelét kihúzom a nagy gépből é bedugom a laptopba, akkor hibátlanul megy a net. Nagyon fontos lenne a válasz, segi'tsetek légyszi...:/

2015. febr. 18. 19:35
 1/7 Z0lcsi válasza:
73%

Remekül tetted, hogy Linux rendszerrel vetted a laptopot, viszont hiba volt windowsra váltani.. De nem is folytatom, felesleges gondolom.

Lényeg:

az Ubuntu tartalmazza gyárilag a wifis hálókártyád driverét, míg a windows nem. Amennyiben mindenáron ahhoz ragaszkodsz, hogy windowst használj szerencsétlen laptopon, le kell töltened hozzá egy drivert. Ennek a legegyszerűbb módja, hogy beírod google-be, hogy dell inspiron 3542 driver. Feltehetőleg a legelső találatok közt kell szerepelnie egy terméktámogatásos oldalnak, ahonnan letöltheted - jó esetben - a megfelelő wifi drivert. (Mikor még édesanyámék laptopján próbálkoztam ezzel, akkor a harmadik driverrel amit letöltöttem, már működött is a dolog..)

Ezen kívül még érdemes lenne megnézned a számítógép>eszközkezelőben, hogy mely hardvereknél mutat még kis sárga felkiáltójelet, és azokhoz is hasonlóképpen beszerezni a megfelelő vezérlőt.

2015. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Driver booster programot feltelepíti ted, az kikeresi neked, letölti és fel is rakja neked 1 gomb megnyomásával

(A hálókártyát fel kell rakni előtte, internet nélkül nem működik)

2015. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
(Mármint a drivereket)
2015. febr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:

Na igen, a windows telepítésének is megvannak a maga nyavalyatörései. Először is minden hardverhez legyen meg a saját drivere. Az az igazán szép, amikor netes forrásból kell beszerezni.

Jut eszembe, ugye eredeti win?

Végső kérdés: megérte váltani?

2015. febr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha már Win akkor 7est használj. ha azt nem akkor vissza az ubuntut!

beírod gugliba dell support megkeresed a te géped és megkeresed a wifi drivert!

egyébként a winnek auto le kéne tölteni a wifi drivert!

2015. febr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
@SzabDont: "Elromlott az egere? Kattintson ide!" :) Hogyan töltse le a wifi drivert wifi driver nélkül?
2015. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

:))

Gondolom egy másik gépen, aztán pöndrájv, jobb híján. :)

Vagy madzaggal.

2015. febr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!