Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptopom azt irja ki, hogy...

A laptopom azt irja ki, hogy javasolt a telepcsere, mi tegyek?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt a suliba lemerült, délután amikor hazaértem, ráraktam töltőre, kikapcsolt állapotban. Egy fél ora mulvs bekapcsoltam, 72%-ra volt feltoltve, és kiirta h javasolt a telepcsere. Rajtahagytam a töltőn, feltöltötte 100%ra, és akkor mar nem irta ki a telepcserét. De amikor levettem a töltőről kb egy 3-4 perc utan lement 99%ra, és akkpr ismét kiirta s telepcserét. Kb egy fél órája vettem le a töltőről 7%ot merűlt, ugy h be van kapcsolva, de nem csinálok rajta semmit. Mi lehet a baja, vennem kell akksit, vagy lehet, h csak a windows szivat?
2015. ápr. 17. 20:09
 1/5 Tengor ***** válasza:
Próbáld ki, hogy mennyit bír töltés nélkül! Valszeg tönkrement az akku.
2015. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én laptopom akkuja már csak arra jó, hogy ha áramszünet van, akkor tudjak menteni, és windowst leállítani. Nekem ez nem gond. De, ha nagyon kell az akku, keress egy szakszervizt, és vegyél bele újat. Ha még van garancia a gépen, próbáld meg kicseréltetni. De általában ezeket úgy tervezik, h. a garancia végéig működjön (nem csak az akksira gondolok), és miután lejárt vehess újat. Ha nagyon kell, vegyél, de ez személyfüggő ki mennyire gépezik akksiról.
2015. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cadee válasza:
Hát sajnos ez a laptopok esetében gyakori betegség. Az akkut elméletileg úgy kellene hasznàlni hogy feltöltöd 60% ra és kiveszed a gépből. Ha pedig utazás közben hasznàlnàd akkor előtte feltöltöd 100%ra. Így lehet az akut kimélni. Ez az új laptopokban egy program és a töltőelektronika által integràlva van. Legalábbis a dellekben biztos mert azokban láttam párszor. Ha nem használod a gépet hordozgatásra akkor igazából áramingadozásra egy darabig jó lesz ha pedig arra sem akkor vedd ki és használd nélküle.
2015. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

Én egy Dell Latitude D630-at használok. Már a hetedik életévét tapossa.

2 évvel ezelőtt egy szép nyári reggelen bekapcsoláskor kiírta, hogy "Az akkumulátor elérte élettartama végét" és javasolta a cserét. Az ablakban még a link is ott volt hogy csak odakattintok és már rendelhetem is online az új akkut.


Innentől kezdve ezt minden nap kiírta amíg az üzenetet nem tiltottam le.

Ennek több mint két éve. Jelenleg ugyanazzal az akkumulátorral használom, 2 óra üzemidőt tud akkuról még (ez nem kalkulált érték, hanem valóban megy annyit).

A gép mostoha (ipari!) körülmények között volt használva napi 8 órát.


Ez persze nem jelenti azt, hogy a tieddel is ez lesz a helyzet.

A Dell-ekben nagyon jó akkuk vannak és kiváló, kímélő töltéssel töltenek, vigyáznak az akkura. Egy Asus gépben 2 (kettő) évet bírt ki az akku.


Az üzenet értelme (jelentése) az, hogy az akku várhatóan hamarosan cserére fog szorulni, ezzel kell számolnod.

Nem kell semmit tenni csak ezt tudomásul venni. Használhatod tovább amíg bírja.

2015. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is egy Dell van. Hat remélem birni fogja még egy ideig! ha hálozatrol használom, akku nélkül, akkor lehet valami baja a gépnek? A telepet pedig ahogy a fenti kommentelő irta, 60%on tároljam?
2015. ápr. 17. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!