Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy lakatfogót és a...

Vettem egy lakatfogót és a lakat részével nem tudok áramot mérni és semmi mást. Hibás a készülék?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakatfogót otthoni használat céljából pl. teherautó generátor gyors teszteléséhez, hogy tölti az akkumulátort, vagy egyéb váltakozó áramú kisfeszültségű villamos fogyasztók bemérésére a ház körül. Na, mos, a készülék mérővezetékével tudok mérni DC-t már 2V körül, és hálózati AC feszültséget is rendesen mutatja a 230V-ot. De a lakat részével semmit. Pl. úgy próbáltam, hogy egy 500W fényvetőnek meg szeretném mérni az áramát, beállítom a legkisebb méréshatárt 200A-t, és nullát mutat. Majd a legnagyobbal, 1000A méréshatárral is szintén nullát mutat. A vezeték minden esetben, a lakatban középen van. Szerintetek hibás-e a készülék vagy én nem értek hozzá, de más elmondása szerint ennek már mutatni kellene az amper felvételt tizedben is.


link a készülékről

[link]


Az adatai:

- max. kijelzett érték: 1999 automatikus polaritás jelzéssel

- mérési mód: kettős integrál A/D

- mintavételi idő: 2-3 mérés/mp

- túlterhelésjelzés: "1" karakter a kijelzőn

- tápellátás: 1db 6F22 típusú elem

- alacsony tápfeszültség jelzés: 4mA

- lakatfogó mérete: 65mm-re nyitható gyűrű, belső átmérő 55mm



2015. ápr. 22. 14:49
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Pl. úgy próbáltam, hogy egy 500W fényvetőnek meg szeretném mérni az áramát, beállítom a legkisebb méréshatárt 200A-t, és nullát mutat."


Rámértél a 220-as vezetékére úgy egyszerre? Tehát benne volt a lakatban a fázis és a 0 is? Nos, mivel ez tulajdonképpen indukció alapján mér, és pl a fázis generál egy +X erőteret, a visszatérő 0 vezető generál gyakorlatilag ugyanott egy -X erőteret, így kioltják egymást, ezért mutat 0-t. Lakatfogóval mindig 1 vezetőn kell mérni. Egyébként egy 500W fényvető, ha tényleg 500W-os, az ~2-2.2A-t vesz fel.

A generátornál meg hol méred? Már egyenirányítás után? Vagy ugyanúgy két vezetéken? Mondjuk ráadásul nem is 50-60Hz tartományban működik az autó generátora, így ott meg simán fals mérést adhat emiatt 1 vezetéken is.

2015. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Valószínű, hogy nem hibás a készülék.Egyen és váltó feszt lehet vele mérni,áramot csak váltóáramot mér.Autóban áramot nem tud mérni, ahhoz egyenáramot mérni tudó lakatfogót kellet volna vásárolni, ami nagyság-rendel drágább.A cégemnél volt ilyen készülékem, és csak nagy áramfelvételű motorokat tudtam vele mérni.Kis áramnál megbízhatatlan az-az pontatlan volt.
2015. ápr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem tud egyenáramot (DC) mérni a "lakat" részével. Ezért nem is fogsz semmit látni rajta. A műszernek semmi baja!
2015. ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!