Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki eltudná magyarázni...

Valaki eltudná magyarázni nekem a frekvenciaosztást J-K flip-flopokkal?

Figyelt kérdés

Érdekelne a páros és a páratlan is.


Válaszokat előre is köszönöm!



#digitális #elektronika #frekvenciaosztó
2015. jún. 9. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak nem Zsomnál fogsz vizsgázni?


A feladat nagyon egyszerű, ha érted a J-K flip-flopos aszinkron számláló működését. Az fog tudni n-szeres frekvenciaosztóként működni, ha a kimenet n értékét egy ÉS kapun keresztül a flip-flopok reset bemeneteire kötöd. Így a számláló n-1 értéke után rögtön megint nulla fog következni, vagyis n-szeres számlálót csináltál belőle. Hogyha ekkor az órajelet tekintjük bemenetnek, akkor a kapu kimeneti jelének frekvenciája n-ed része lesz az eredeti frekvenciának.


Ez az egész független attól, hogy n páros, vagy páratlan-e.

Szívesen.

2015. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Zsomhoz jártam gyakra, de nem sok mindent csináltunk. Lovassynál vizsgázok holnap.

Most akkor, ha jól értem, ameddig elszámoltatom a számlálót, annyiad részére osztja a frekvenciát?

2015. jún. 16. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom már késő, de a válasz igen.


Viszont ha Zsomhoz jártál gyakorlatra, akkor a vizsgát is érdemes nála letenni. Nem sok mindent tanított, de csak azt kéri számon, amit igen.

Pénteken tartja az utolsó vizsgát, ha javítani akarsz, még fel tudsz jelentkezni holnap délig.

2015. jún. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos már meg volt a két vizsgaalkalom. Mondta csoport társam is a mai vizsga után, hogy csak azt kéri, amit lead. Mert tényleg nem sok mindent csináltunk, de láttam a vizsgáit milyenek, ezért nem akartam az övére menni.

Marad sajnos a vizsgakurzus.


Köszönöm a választ!

2015. jún. 17. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!