Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Router probléma, SÜRGŐS!...

Router probléma, SÜRGŐS! Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik routeremhez hozzákapcsoltam netkábellel a másikat, hogy két wifi hálózat legyen. Az új wifi hálózatot szeretném lekódolni, de nem tudom, mert nem férek hozzá annak a routernek a kezelőfelületéhez. Ipconfignál ugyan azt az gateway-t írja, mind a két router, és ha beírom a böngészőbe, akkor az egyes router kezelőfelületét nyitja meg... Nekem meg ugye a kettes kéne!



Van valami ötletetek? Kérlek segítsetek, mert sürgős... A fél utca a netemet lopja :'D



2015. jún. 11. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg egyenként konfigurálni.

Iktasd ki addig az egyest, amíg a másikat is lekódolod.

2015. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egyest nem tudom kiiktatni, mert azon keresztül jön a net a kettesbe. :/
2015. jún. 11. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:

A második router MAC címe alapján beállítasz egy fix IP-t az első routerben a második routernek, majd ezzel az IP címmel már meg tudod nyitni a második routert, ahol titkosíthatod a wifi-t. Azért kell fix IP, mert ha mindig másikat kap, akkor minden egyes beállításnál kutakodni kell az IP cím után. Elméletben én így gondolom, a gyakorlatban lehet, hogy nem működne és teljesen máshogy csinálnám. Ez van ha az ember "ért" hozzá, de nincs min kipróbálni a gyakorlatban.

Miért kell két wifi hálózat?

2015. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert hosszú a ház, és egyik végéből nem ér el a másikba a wifi.
2015. jún. 12. 11:24
 5/5 Zzzoli ***** válasza:

Akkor tehát, egyik router beüzemel és az ip je átíródik mondjuk 192.168.1.2 re, ha az alap 192.168.1.1 . Aztán ugyanebben tiltani a dhcpt, mert ip-t nem osztogathat mind a kettő, az első router fog osztani a másodikon keresztül. Az első routert a másoknál is ugyanúgy a sárga, switchelt portokra kell dugni és nem a kék wan portra. ja és a másodikban minden wan al kapcsolatos dolgot disable ra állítani.

Így működik, nekem például.

2015. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!