Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Segítséget kérek! Vettem...

Benczebalazs kérdése:

Segítséget kérek! Vettem motorhoz/simsonhoz/ egy feszültségmérőt. MI lehet a baja?

Figyelt kérdés
bekötöttem és müködött is mutatta a feszültséget. De amint beindítottam a motort akkor nekiállt ugrálni /sűrű ütemben/. Hol 0-át mutatott hol 6 v-olt mintha bezavarna neki a motor járása. Tudna valaki segíteni hogy, hogyan oldjam meg ugy hogy működjön.

2015. jún. 12. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Nem tudjuk milyen feszmérő ez

2. HA általános multiméter, akkor váltakozó feszültségű mérésre kell állítanod, ahol a bemeneten egy leválasztókondenzátor van, így nem fog "ugrálni"

3. Bezavar neki a motor járása, szinuszos jelet generál minden motor, attól függetlenül hogy AC vagy DC.

2015. jún. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2015. jún. 13. 07:09
 3/7 A kérdező kommentje:
mit kéne beleépítenem hogy ne ugráljon? Nekem azt mondták hogy egy ellenálás kéne bele de nem tudom hogy mekkora
2015. jún. 13. 07:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindkét tápfesz ágba egy soros fojtótekercs, a műszerre meg egy egy-két ezer mikrós kondenzátor. Kisimítja a generátor működéséből fakadó tüskéket a tápfeszültségen, és nem fog (ennyire) hülyeségeket mutatni.
2015. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Önmagában egy mikrofarádos nagyságrendű kondenzátor is elég a műszerrel párhuzamosan.
2015. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
bekötöttem jó is nem ugrál csak járó motornál nem mutatja a váltakozó áramot akkor is csak 6,1 v-ot mutat nem tudom hogy lehetne ezt kiküszöbölni. Valaki esetleg nem tudja?
2015. jún. 21. 12:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha csak az akksira kötöm csak akkor mutat vmit de ha máshová akkor 0-át valaki nem tudja hogy mi lehet a baja?
2015. jún. 21. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!