Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jogilag, mit tehetek, ha...

Jogilag, mit tehetek, ha megkárosítottak/ átvertek egy vásárlás során?

Figyelt kérdés
Üdv, használtalma-n vásároltam, vagyis előreutaltam egy akkor még nagyon barátságos hölgynek 50.000ft-ot egy iphone 5-ért, melyet Ő hírdetett. ( Tényleg nagyon kedves volt, nem hittem volna, hogy ez lesz.) Az összeget megkapta, írt levelet, hogy feladta a telefon-t, majd küldött nekem egy ebay-es képet egy teljesen más telefonról. ( ESL Clean Sprint-es iphone5 amcsiból...) Ekkor igencsak kiakadtam... A hirdetése nem erről szólt egyeztettünk is előtte sokat, hogy tiszta legyen a kép erre átbaszta a fejem, azzal a címszóval, hogy ezzel spórolt..... 206$ fizetett az egészért.( nem értjük, hogy hol a sporolás.) Mindegy, a hölgynek megvan a neve/email, barátjának Neve/telefonszáma/bankszámlaszáma. Mehet a problémámmal a rendőségre ? ( Mivel nem hajlandó vissza adni a pénzem, én pedig nem ezért a termékért fizettem neki...)

2015. jún. 13. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Oké, hogy az almásoknak más rugóra jár az eszük, de itt nem nagyon értem, mi történt veled. Átutaltad a zsetont és kaptál érte egy ibéjes fotót, vagy mi?
2015. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Vett egy (ő azt hitte, hogy iPhone5) telefont, amiről csak a vásárlás után esett le neki, hogy egy bekapcsolásig iPhone-nak kinéző klón. Bekapcsolás után már kiderül hogy egy fos, de ez az "így járás" kategória.

Már a vételárnál gyanakodni kellett volna.

2015. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp jelentsd fel. Más választásod úgy sincs. De sok jóra ne számíts. A pénzt kb felejtsd el.

Azt, viszont nem értem, hogy most akkor nem kaptál semmit sem, vagy egy ebayes aukciót ütött le és neked küldeti a telefont, ami egy Sprint függő i5?

2015. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#16:13 Igen, így ahogy írtad. A csaj/srác ( már nemtudom, mert közben megtaláltam "pasiját" mezőberényben.) Egy ebayes használhatatlan telót küld nekem. ( amin ugye ott a vám, nem ulehet mo-n használni, nincsennek kiegészítői ect ect.
2015. jún. 13. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Az eladó nem hülye. Azt küldte, amit leütöttél. Tetszett volna jobban megnézni. Eszkimónak fagyasztószekrényt eladni jogszerű, csak etikailag kifogásolható, mivel soha nem fogja tudni használni semmire. Ettől még nem az eladó a hibás. Biztos vagyok benne hogy a hirdetsében, az apró betűs részben minden le volt írva. Csak nem láttad, annyit láttál, hogy szifoöt, ötvenér'. Hát most megkaptad. Azt hitted, tiéd az év üzlete, pedig nem... az eladóé.
2015. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen nem fogsz kapni semmit sem. Csak bekamuzta, hogy azt kapod.

Ez sajnos az így jártál esete. Ha feljelented, akkor van egy ötletem, hogy hogyan tudsz esetleg némi pénzt kapni, hogyha lesz belőle nyomozás.

Ha érdekel, akkor leírom privátban, de előre szólok, hogy el kell menned a szembesítésre, a tárgyalásra, a kihallgatásra és minden ilyenre.

2015. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

ma 18:11

pffff Az ilyen sötét gyökerek minek írnak ide?? Annyi benned az értelem, mint egy darab kavicsban. Nem ütött le semmit te szellemileg alulkvalifikált. Szövegértésed NULLA. Egyes, leülhetsz.

2015. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismered Nagy Bandó szövegét: Hány éves vagy, királyfi? Még hiszel a mesékben?
2015. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Timi0321 válasza:
Kedves Kérdező! Fel tudnánk venni a kapcsolatot? Velem is ugyan ez történt, ugyan ezzel az emberrel. Örülnék, ha tudnánk erről beszélni.
2015. júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
06-13 18:11-nek üzenném, hogy nem nem ütöttem le semmit. Meg volt hírdetve a telefon, melyről képeket tett fel. Arról beszéltünk, hogy milyen állapotban van-e stb stb. Szó nem volt arról, hogy ebay-ről másod eladótól rendel nekem egy vackot, ami nem is működik mo-n. A másik közöltem az illetővel abban a pillanatban, hogy mondja vissza azonnal, (többek közt a címem is elrontotta), de nem lépett ez ügyben sem.
2015. júl. 16. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!