Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lakóépület erőátviteli hálózat...

Lakóépület erőátviteli hálózatok kiépítése, miről kéne itt beszélnem?

Figyelt kérdés

Villanyszerelő szakmunkásvizsgára kéne kidolgoznom ezt a tételt,de nem tudom miről kéne beszélni,kerestem de nem találtam róla anyagot.


Segítséget Köszönöm!



2015. jún. 13. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Volt egy épület, ahova elvileg jártál, voltak benne termek, ahova rendszeresen besétáltak ilyen ódivatú, bosszantó fickók, akik mindenféle hülyeséget beszéltek, miközben te valami mást csináltál.

Na, ők voltak a tanárok, és az úgynevezett tanítási idő alatt ezt elmondták. Amit meg nem, megtalálható a különféle celluloid alapú, offline is elérhető adathordozókon (régi neve: szakkönyv).


Senki nem fogja helyetted kidolgozni, és ha nem tudod kidolgozni, nem vagy alkalmas arra, hogy olyan hálózatokat, berendezéseket méretezz és kivitelezz, amin esetleg mások biztonság műlik.

2015. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szakmai órákon nem minden tétel került kidolgozásra.

A szakképzéshez semmilyen "celluloid alapú, offline is elérhető adathordozót" nem kaptunk.

Nem is azt vártam,hogy valaki oldalakat fog itt írni csupán néhány vázlat pontot.

Egyébként meg az oldal neve még mindig Gyakori Kérdések és nem pedig Gyakori Kioktatások.

Ha nem tudsz vagy NEM AKARSZ segíteni kérlek ne szólj a témához.

Megértésedet előre is köszönöm!

2015. jún. 13. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Én 85 ben vizsgáztam,és nem a gyakori kérdéseken kerestem a válaszokat.


De ezek után felteszem a kérdést: Mit hoz a jövő?

2015. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
85-ben? Még jó,hogy nem itt kerested,már az is meglepő,hogy akkor már volt áram.
2015. jún. 14. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Azzal kezdődik: 8/1981. (XII. 27.) IpM rendelet; ELMŰ, EON stb. szolgáltatók szabályzatai; MSZ 447, MSZ 13207, MSZ 60364 sorozat, az MSZ1600-ból ami még hatályos; MSZ EN 50110; MSZ IEC 60287 sorozat; MSZ 1; MSZ EN 50160 és mellékletei; OTSZ (ez most változott, nem tudom fejből az új rendelet számot), OTÉK.


Ezek amik így hirtelen eszembe jutottak. Hogy kicsit konstruktivabb legyek az előttem szólóknál, az ő véleményükkel teljes egyetértésben...

2015. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, az előző vagyok, a fenti lista nem teljes! Ezek csak az elindulási alapok. A szabványok végén van a hivatkozott szabványok jegyzéke azon kell tovább menni.
2015. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És még néhány idevágó szabvány: MSZ HD 60364 sorozat.

MSZ 13207 (bár ez határesett lakóépület esetén); MSZ IEC 617 sorozat egyes szabványai (ezek egyrésze már nem hatályos, de nincs helyette új); MSZ IEC 60617 sorozat; MSZ ISO 128 sorozatból ami idevonatkozó, MSZE 1228-1


Ha lesz időm gyűjtögetek tovább.

2015. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,persze csak a kérdésre válaszolóknak.

Ne írjatok többet ma megvolt a vizsgám.

2015. jún. 16. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!