Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen transzformátor tervező...

19735 kérdése:

Milyen transzformátor tervező programot ismertek? Olyanra gondolok, amit a trafó tekercseléssel foglalkozó cégek használnak.

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Most előkaptam a régi progit, de ez már win7-en nem fut, a maga kis dos-os felületével :)

de ez nem jó?

[link]

2015. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez elég hasznosnak tűnik.De ennél többet szeretnék. Igazából azért szeretnék egy olyan szoftvert, amit az ipari életben használnak, mert ha megadom az alap paramétereket, akkor a progi ugyan olyan paraméterekkel különböző méretű, anyagú, menetszámú tekercseket tervez.
2015. júl. 27. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel általában egy trafó tervezése nem egy egysezrű feladat, és igen sok esetben több jó megoldás is létezik. Ezt egy program helyetted nem fogja kiszámolni, hogy adott paraméter készletre (bemeneti fesz. kimeneti fesz. kimeneti áram), vasmag jellemzők (anyag, geometria stb.) néhány jó, és több kevésbé jó megoldás létezik. És azt, hogy mennyire akarod a vasat a telítés közelében használni, vagy mennyire nem, illetve milyen egyéb szempontok vannak nem lesz univerzális program. Nyilván minden ezzel foglalkozó gyártónak megvan már a saját programja (és mivel elég nagy a verseny köztük, nem biztos, hogy ezt ki is fogja neked adni). Mert ma már ott tartunk, hogy egy pici módosítás már mérhető előnyt adhat (mondjuk főleg a KÖF/KIF trafók esetén) már a negyed százalék hatásfok különbségért választunk másik gyártót...


Sok netes progi van amivel lehet úgymond méretezni, meg sok tankönyv is van ezzel kapcsolatban. De én még használhatót nem láttam.

2015. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!