Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PayPalra USD érkezik mondjuk...

PayPalra USD érkezik mondjuk rendszeresen, de csak gyűlik, nincs kivéve. Kell utána adózni, vagy csak akkor, ha kiveszem?

Figyelt kérdés
És ha kell, akkor milyen dátum számít? AMikor érkezett? AMikor átváltom forintra, vagy amikor kiveszem? És milyen árfolyammal számolhatok és mikorival, ha pl. USD-ben hagyom?

2015. júl. 28. 13:54
 1/3 vatafak ***** válasza:
ha a te pénzed és jelentős mennyiségű (nav értelemben) akkor tök mindegy hol tartod számlán , cihában, elásva adózni kell utána hiszen jövedelem
2015. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mikor, és milyen értéken. Mert mondjuk mi van, ha USD-ben kapom? Mikori és milyen árfolyammal? És egyáltalán milyen dátum számít? Amikor küldik? Amikor elfogadom? Amikor átváltom? Vagy amikor kiveszem? Azért sem egyértelmű nekem, mert a PayPal nem bank, hanem közvetítő, de amíg ott van a pénz náluk a saját bankszámlájukon és nem az én kezemben, addig nem tudom, hogy ténylegesen az enyém-e?
2015. júl. 28. 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:

A jövedelem azt a értéket takarja, ami fölött te rendelkezel, akárhol is van.

Nekem franciaországban van francia részvényem, a vásárlás után is adóznom kell, akkor is ha az valójában nem pénzeszköz még, csak ha eladom.

2015. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!