Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A halogén ízzóknál a W szám...

A halogén ízzóknál a W szám nem lineáris a fényerővel, igaz?

Figyelt kérdés

Csak mert meguntam, hogy a kékfény mindig leszívja az aksit (ugye 4x55 W + hátul 2x55 W), és szépen mindet kicseréltem foglalatostól 20 W-os halogén izzóra (figyelve a fókuszra is, egy az egyben ott van a forgótükörhöz képest, ahol az eredeti).

És az a nagy helyzet, hogy nem nagyon veszek észre különbséget, bár igaz ma éppen nincs tűző nap, így még olyan extra nagy fényben nem volt alkalmam megtapasztalni, éjjel meg aztán olyan mindegy, abszolút jó a fénye sztem.


Gőzöm nincs, hogy ez így szabályos-e vagy sem, hogy van-e rá külön szabályozás, bár sztem nincs, sose hallottam (csak arra emlékszem, hogy a szabály szerint nappali fényben 300 m-ről kól kivehetőnek kell lennie), de az lenne a kérdésem, hogy a W számmal nem egyenes arányban növekszik a fényerő, igaz?


Feltételezem, nem mert különben nagyon fel kellett volna tűnnie, hogy kevesebb mint a fele fénye van mindegyiknek ... Viszont mégse mindegy, hogy a 26-28 A helyett csak kb 9-10 A-t vesz fel ha jól számolom.


valaki csinált már hasonlót ?


2015. júl. 28. 15:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!