Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor, hűtő olajat,...

Tam998 kérdése:

Transzformátor, hűtő olajat, hol lehet venni?

Figyelt kérdés

A fent említett olajat szeretnék vásárolni, azzal a céllal , hogy az asztali számítógépemet átalakítom olaj hűtésesre.

Vagy szerintetek másmilyen olajat is használhatok?

(motor olaj stb...)



2015. júl. 30. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármilyet használhatsz. Értelme mondjuk semmi, mert a víz is tökéletes.
2015. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért is lenne jó a víz? Szerintem mindenki tudja , hogy a víz vezeti az áramot. Így zárlat keletkezne és dobhatom ki az egész gépet. Mivel a 230V-os tápegység része is az olajban lesz. Én szerintem meg azért nem annyira mind egy , hogy milyen olajat használok mert mindegyiknek más a hűtése. Ezért több óra használat után már 50 Celsius is lehet az olaj hőfoka.
2015. júl. 31. 00:53
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt egy link , hogy pontosan mire is gondoltam:


[link]

2015. júl. 31. 00:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor mielőtt elbarmolod a pc-d leírom a hátrányait.


1.) Az egész alaplap olajos marad. Nagyon nehéz lesz utána bármit is csatlakoztatni hozzá, pont a szigetelő olajréteg miatt.


2.) A ventilátorok sokkal hamarabb tönkre fognak menni, nem olaj keringetésére lettek tervezve


3.) 20-30 liter olajnak már van súlya, megfelelő asztal kell hozzá.


4.) Semmivel sem lesz jobb a hűtés, ugyanis egy fontos problémáról nem gondoskodik. Hogyan hűtöd az olajat? Gyorsan át fogja venni a hőt, amit a pc termel, de nem tudja hol leadni. Az akvárium üvegfelülete ehhez édeskevés. Minimum egy hűtőtorony kéne mellé, plusz szivattyú, hogy legyen is értelme.


Szóval ez az egész igazából felesleges, mert gyakorlati haszna nincs, max jól néz ki (már akinek tetszik), és ennyi. A trafóolajnak minimum 1000Ft litere. Akvárium mérettől függően ez 20-30Eft. Ennyiből inkább fejleszd a jelenlegi levegős hűtést (tágasabb, jól szellőző ház, új procihűtő stb). Vagy ha a pénz nem számít, akkor dobj össze egy igazi vízhűtéses rendszert.

2015. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom az esztétika is számít,

a trafóolaj nem víztiszta, eltakarná a belé merülő alkatrészeket. (A linkelt képen gyanús, hogy nem olaj van.)

2015. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ásványi olajat használtak, de ez a felvázolt problémákat ugyanúgy nem oldja meg sajnos.
2015. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abszolút igazad van, nekem

tetszett a válaszod.

2015. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!