Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom eltávolítani az...

Hogyan tudom eltávolítani az akkumlátort?

Figyelt kérdés
Hétfőn vettem egy nootebook-ot egész pontosan Asus x555l típusút. Mielőtt szidnátok, hogy miért nem nézem meg a használati útmutatót(nem volt hozzá) az akku-t szeretném kiszedni, mert lappangtak pletykák, hogy nem jó neki, ha állandóan van töltve.. de viszont nem tudom kivenni az akku-t.

2015. júl. 31. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs valamilyen csúszó kioldó gomb vagy tokfedél ami pattintható vagy csavaros ?
2015. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:

Tessék így (szét kell szedni):

https://www.youtube.com/watch?v=UWB35_tNJMI


Egyébként azt gondolod, hogy amíg hálózatra (230V) be van dugva addig folyamatosan tölt?

2015. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor mehet töltőn állandóan? egyébként ez 551m az más mint az enyém de köszönöm :)
2015. júl. 31. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a pletyka, ami úgy terjed mint a rák. Nem kell kivenni az akkut. Úgy kíméled a legjobban, ha amikor csak tudod, hálózatról használod.
2015. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

"ha amikor csak tudod, hálózatról használod."


Ez nagyon rossz tanács!

2015. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legrégebbi laptopom már 7 éves, jelenleg 2.5 órát bír az akkuja, új korában 4-et bírt. Ha van konnektor a közelben, akkor bizony az adapter be van dugva, az akkut bent hagyom. Így használom a céges laptopot, és a mostani laptopom is. Az egyik két, a másik három éves, az akku mindkettőben 100%-os. A kollégám ugyanilyen laptopja már fele ennyit bír akkuval, mert folyton kiszedi, van hogy két hétig a fiókban rohad, mert nem kell az irodán kívül neki. A tapasztalataim szerint nem olyan rossz tanács ez. Persze tegyük hozzá, hogy én hurcolom is a laptopokat, tehát használom őket akkuval is.
2015. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:

Roppant mód félreértetted amit írtam!

Azt írtam hogy nem jó tanács hogy "ahol csak lehet hálózatról használd!".


A jó tanács szerintem az hogy az akkukat lehetőleg teljes töltés-kisütés ciklusokkal kell használni. Tehát nem rátöltögetni össze vissza (ahol csak lehet).

Ha akkuról használjuk hagyjuk legalább 20-25%-ig merülni mielőtt feltöltjük, ha elkezdjük tölteni akkor teljes feltöltődés előtt ne szakítsuk meg a töltést.

Ez a helyzettől függően nem mindig tartható, de erre kell törekedni.


Én így használom őket.

Nekem is van 7 éves laptopom (céges Dell). 2.5 órát bír. 2 évvel ezelőtt kiírta hogy az akku elérte élettartama végét. Lejárt az ideje. De működik gond nélkül.

Egy saját ASUS is van, szintén hét éves, szintén így használom. Annak az akkuja 1.5 évet bírt. Azóta egy percig sem megy akkuról.


Ebből látható, hogy az akkumulátor minőségén is nagyon-nagyon sok múlik az élettartam tekintetében.

2015. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt a válaszod, én is nagyjából így használom. Valóban félreérthető volt, amit írtam, illett volna kifejtenem.


Egyébként a 7 éves laptop és a 2 éves céges az HP üzleti gép, a mostani "fő" gépem pedig egy dell üzleti.

2015. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!