Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tömör rézvezeték bekötéséhez...

Ügepesz kérdése:

Tömör rézvezeték bekötéséhez szükséges-e érvéghüvely?

Figyelt kérdés
Tömör rézvezetéket szeretnék bekötni szorító kötésbe. (egyszerű dugaljba) Szempont, hogy minél tartósabb legyen a szerelés. Az oxidáció elkerülése érdekében érdemes érvéghüvelyt préselni a vezeték végére, vagy felesleges?

2015. aug. 12. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges.
2015. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:
0%
már mért lenne felesleges? filléres dolog az érvéghüvely,és oxidálódni is kevésbé oxidál valamint így van legjobban kihasználva a kábel keresztmetszete,nincs az hogy csak egy pár szál van jól megszorítva a többi meg csak úgy ott van magának.
2015. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De most tömör vezetékről van szó.
2015. aug. 12. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Ha tökéletes az érintkezés, akkor nem kell.
2015. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dirtboy ***** válasza:
100%
ja hogy tömör,tényleg figyelmetlen voltam,akkor csakugyan nem kell
2015. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm szépen!
2015. aug. 12. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy nem szükséges. Hanem egyenesen TILOS! Minden érvéghüvely telepítési utasításábanb enne van, hogy tömör vezetékre tilos használni. Én még nem láttam olyan érveget (bizonyos műszaki szinvonal fölött) amelyiket megengednék tömör vezetőre.
2015. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Tömör vezetékre nem is lehet minden fogóval rászorítani és ahogy előttem is írták felesleges és tilos
2017. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!