Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panelban réz vezeték bekötése...

Panelban réz vezeték bekötése aluminum vezetékekhez, miként?

Figyelt kérdés
Adott egy panel lakás, ahova egy új mennyezeti lámba vezetéke és egy új konektor kerül bekötésre. Ez a két új vezeték réz. Az elosztódobozban tömör alu vezetékek vannak fázisból 4 db a másik kettőből 3-3 db, jó hosszan összesodorva. Milyen módon kössem be a réz vezetékeket ebbe a csomópontba?

2014. márc. 9. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tömör vezetéket akarsz összekötni akkor ilyet használj.

[link]

2014. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is erre jutottam, de állítólag kell az aluhoz valami paszta is, az kell vagy paraszatvakítás?

Szóval 4 tömör alu vezeték(talán 1.5-es) van összesodorva, ezeket nem biztos hogy megbontanám...nem lehet rá valami érvéghüvelyt húzni és együtt kezelni őket?

2014. márc. 9. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:
A fenti WAGO-k nem alkalmasak Alu kötésekhez. A legegyszerűbb egy megfelelő méretű sorkapocs. Az összetekert Alu vezetéket le kell rövidíteni annyira, hogy a sorkapocsba beleférjen. Csak arra kell figyelni, hogy lemezes sorkapocs legyen.
2014. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

8. oldal

[link]

Én azt ajánlom hogy szedd szét a kötést, és kösd újra.

2014. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A sorkapocsra én is gondoltam. Van akkora amekkorába a 4 összetekert vezeték belefér egyben?

A wagos csatlakozóhoz én is ezt az alu pasztát találtam, de ez a paszta dolog nekem nem kerek. Mért csak a w

wagohoz kell a sima sorkapocshoz akkor mért nem?

2014. márc. 9. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

A legegyszerűbb ha leónozod a réz vezetéket, összetekered, majd rátekesz egy ilyen rugós összekötőt:

[link]


Nyugi, nem lesz akkor se gond, ha simán összetekered, csak pár év alatt megnő az átmeneti ellenállása a kötésnek a "galván elem" hatás miatt, de nem fog kigyulladni, se melegedni. Kicsit túl van lihegve ez az alu-réz összekötés.

2014. márc. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Tekerd össze, majd forraszd össze, így biztos kötést kapsz.
2014. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!